Proti mšicím
Nejprodávanější
Postřiky a pasti na mšice, s jejichž pomocí se zaručeně zbavíte těchto parazitů na zahrádce i doma v květináčích.
Jaký přípravek proti mšicím zvolit?
Na výběr jsou chemické postřiky značky Neudosan, které mšice nemilosrdně zlikvidují. Jedná se o postřiky bez ochranné lhůty, jsou tedy vhodné i k ošetření ovocných stromů či do skleníku.
Pro hubení mšic bez chemie je vhodný přípravek Agro Natura Rock Effect, který je zcela na bázi přírodních látek.
Trápí-li vás mšice v domácnosti, jsou vhodnou volbou lepové desky, které mšice lákají svou vůní. Po dosednutí na desku se již mšice neodlepí.
Jak se zbavit mšic?
Mšic se nejrychleji zbavíte tak, že listy rostliny postříkáte přírodním sprejem proti mšicím jako je Agro Natura Rock Effect, NeemAzal nebo Neudosan. Při menší infestaci, a také jako prevenci, nasaďte na rostliny žluté lepové desky, které mšice silně přitahují. Udržujte čisté prostředí bez chemie, ve kterém se bude dařit mšicožravým predátorům: berušky, stínky, vosičky, škvoři, ptáci.
Kdy sprejovat?
Nejlepší doba pro aplikaci postřiku proti mšicím je brzy zrána. Nezpůsobíte rostlinám šok a hmyz v tu dobu bývá nejaktivnější.
Čím mšice škodí?
Mšice svým savým ústrojím dělají do rostlin dírky, kterými sají šťávu ze stonků a listů. Zdravá silná rostlina se dokáže dlouho bránit, ale při silné infestaci mšicemi žloutne a uvadá. Sladká medovice, kterou mšice vylučují, může zapříčinit vznik černé plísně.
Proč mšice vylučují medovici?
Mšice sají obrovské množství šťávy z rostlin, aby z ní získaly potřebné proteiny. Výsledkem je, že vylučují obrovské množství cukru v podobě medovice. Na té si dále pochutnávají mravenci, velcí ochránci mšic.
Jak se mšice dostanou na rostliny?
K první populační explozi mšic dochází na jaře, kdy se ještě nevyskytují přirození nepřátelé mšic jako jsou berušky. Mšice se vylíhnou z vajíček, která přezimovala. Rychle napadají rostliny nadměrně hnojené dusíkatými hnojivy, která způsobují rychlý růst příliš křehkých listů.