14 položek celkem
vitality komplex sprej
129 Kč

AGRO Vitality Komplex sprej je vynikajícím pomocníkem k posílení imunity rostlin, obnovení jejich vitality a růstu. Působí okamžitě - aplikuje se na list.

18187
vermikompost kvetouci
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, přezdívaný žížalí voda. Zlepšuje vlastnosti půdy a obohacuje půdu o živiny. Zajišťuje krásný vzhled kvetoucích rostlin. Je...

19600
vermikompost zelene rostliny
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, přezdívaný žížalí voda. Zlepšuje vlastnosti půdy a obohacuje půdu o živiny. Zajišťuje optimální růst a intenzivně zelenou barvu...

19601
vermikompost zeleniny bylinky
Přírodní
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, přezdívaný žížalí voda. Zlepšuje vlastnosti půdy a obohacuje půdu o živiny. Zajišťuje optimální růst a zdravé a vysoké výnosy....

19599
Biopon vermikompost na balkonove rostliny web
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, zlepšující vlastnosti půdy a obohacující půdu o živiny. Zajišťuje krásnou barvu květů. Je určený pro použití při pěstování všech...

19537
Biopon vermikompost na orchideje
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, zlepšující vlastnosti půdy a obohacující půdu o živiny, Zajišťuje kvetení několikrát do roka a krásnou barvu květů. Je určený...

19538
Biopon vermikompost univerzalni
54 Kč

100 % přírodní produkt vyrobený z vermikompostu, přezdívaný žížalí voda. Zlepšuje vlastnosti půdy a obohacuje půdu o živiny. Zajišťuje krásný vzhled rostlin. Je určený pro...

19539
Biopon vermikompost tyčinkové hnojivo
Přírodní
46 Kč

Biopon vermikompost je 100 % přírodní organické hnojivo vyrobené s vermikompostu pro všechny typy domácích a balkonových rostlin.Hnojivo se dodává ve formě tyčinek pro...

19536
vitality komplex orchidea
112 Kč

Tekuté hnojivo ideální pro všechny druhy běžně pěstovaných orchidejí Phalaenopsis, Dendrobium, Oncidium, Cymbidium aj.

18272
vitality komplex muskaty a surfinie
155 Kč

Živá voda pro oslabené, nekvetoucí, či zanedbané rostliny.

18275
vitality komplex pokojove rostliny
109 Kč

Jedinečný přípravek ideální pro všechny druhy kvetoucích i nekvetoucích pokojových rostlin. Zvláště vhodný je pro rostlin oslabené, nerostoucí a zanedbané.

18273
vitality komplex rajce a paprika
155 Kč

Urychlovač hnojení pro rajčata a papriky. Až o 34% bohatší kvetení a tvorba plodů. Regeneruje oslabené a poškozené rostliny.

18274
vitality komplex 1l
155 Kč

Urychlovač hnojení pro včechny rostliny. Až o 34% bohatší kvetení a tvorba plodů. Regeneruje oslabené a poškozené rostliny.

18188
vitality komplex 05l
109 Kč

Urychlovač hnojení pro zdravé a silné rostliny. Zajistí bohaté květy a chutné plody. Prevence proti chorobám a škůdcům.

18271

Vermikompostování je nejpokročilejší metoda kompostování. Organický odpad se pomocí žížal rozkládá na hmotu používanou jako velmi výživné přírodní hnojivo, kterému se také někdy říká žížalí voda.

Vermikompost dodáváme jako hnojiva v kapalné formě, nebo ve formě tyčinek.

Hotové vermikomposty Biopon jsou produktem přísně kontrolovaného procesu. Dodávají se buď jako univerzální žížalí voda, nebo jako speciální hnojiva na orchideje, muškáty a jiné rostliny.

Hotové vermikomposty znamenají úsporu času i trápení. Neřešíte proč váš vermikompost zapáchá, odpadá pravidelné čištění nádoby na žížalí vodu a prohrabování materiálu, aby se žížaly schovaly, když chcete trochu kompostu odebrat.

A co je hlavní, nemusíte řešit, jak se zbavit octomilek ve vermikompostu, což je častý problém majitelů domácích vermikompostérů.

 

Octomilky ve vermikompostu

Zabránit množení octomilek ve vermikompostéru je výzva. Prostředí, ve kterém prospívají žížaly, je vhodné i pro octomilky, navíc zde mají dostatek potravy. Ty se zde množí rychlostí laviny a udržet vermikompost trvale bez octomilek je téměř nemožné. Základem je neházet do vermikompostéru hnijící ovoce a dělit je na malé kousky. To urychlí jeho zpracování žížalami a zmenší se pravděpodobnost, že přitáhne octomilky.

Často jsou octomilky již ve vyhazovaném ovoci, proto jako sanace pomůže i zmražení ovocného odpadu, což také urychlí následný rozklad. Klíčem je také správná výška podestýlky vzhledem k množství organického materiálu.

A jak octomilky odstranit? Posprejujte vermikompost přírodním insekticidem Neemazal s nimbovým olejem. Žížalám ani užitečným mikroorganismům nimbový olej neublíží. Jako další opatření k vermikompostéru umístěte past na octomilky s atraktantem nebo elektrický lapač hmyzu.

 

Zápach vermikompostéru

Hlavní příčinou bývá nadměrné množství zbytků, které žížaly nestíhají zpracovat. Nikdy do vermikompostu nepřidávejte mléčné výrobky, maso (ani kosti) či tuky. Zajistěte lepší odvětrání nádob vermikompostéru.

Pokud váš vermikompost smrdí jako mrtvé ryby, nejspíš vám hynou žížaly. Zkontrolujte teplotu, vlhkost a proudění vzduchu, zda je vše jak má být. Zásady vermikompostování byste měli mít nastudované.