Rady a návody

Doporučení a osvědčené postupy boje proti nejrozšířenějším škůdcům v domě a na zahradě. Vycházejí z našich osobních zkušeností a ze zkušeností našich zákazníků, které jsme nasbírali v průběhu let.

Jak na krtky

Krtek obecný je sice zákonem chráněný, není však chráněný ve smyslu zvláštní ochrany, a pokud se jedná o hubení škůdců, tato ochrana se na něj nevztahuje. Lze ho likvidovat jako škůdce, a jeho zabití není žádný přestupek. Teprve jeho plošné hubení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence je zakázané. Takže na svých zahradách, kde Vám krtek škodí, ho můžete beze strachu likvidovat.

Je mnoho způsobů jak se zbavit krtka, napíšu zde o všech které znám, i když jen některé jsou opravdu účinné. Z vlastní zkušenosti doporučuji jako nejúčinnější zbraň proti krtkům past na krtka pozinkovaná nebo solární vibrační odpuzovač krtků.

Abychom byli v boji s krtkem úspěšní, musíme při používání pastí a jedů dodržovat některá pravidla.

Krtek má velmi citlivý čich, proto s pastmi manipulujeme pouze v rukavicích, aby z nich necítil lidský pach. Před použitím je dobré nechat past venku na vzduchu několik dní vyčichnout, popřípadě ji vyválet v hnoji, který krtka přitahuje.

Než si vybereme místo, kam past umístíme, je dobré zadupat všechny krtince, a počkat do druhého dne, který krtinec si krtek obnoví – tam je aktivní a tam je nejlepší aplikovat past nebo jed. Všechny duhy pastí se aplikují do vodorovných chodeb. Vodorovnou chodbu najdeme nejlépe tak, že se prohrabáváme od krtince po jeho noře, až se dostaneme na vodorovnou část, a tam umístíme past.

Past klešťovou nastražíme tak, že kleště zmáčknutím roztáhneme, rozepřeme je jistícím plíškem, a umístíme tak, aby byl plíšek napříč krtkovou chodbou. Krtek své chodby pravidelně čistí, zavadí o plíšek, kleště sevřou, a máte po problému.

Past trubkovou nastražíme tak, že překopeme část vodorovné chodby a do ní vložíme trubkovou past tak, aby na obou koncích navazovala na krtkovu chodbu. Malý otvor ve středu trubky musí směřovat směrem vzhůru. Díru vzniklou kopáním nad pastí přikryjeme buď kbelíkem, nebo nějakou deskou, aby tam nešlo světlo. Past pravidelně kontrolujeme.

Krtka se lze zbavit tak, že ho chytíme, zabijeme, nebo vyženeme.

Krtka lze chytit těmito způsoby:

Použití pastí - pomocí trubkové pasti na krtka, je to snadné a účinné. Jednou jsem však na zahradě pomocí pozinkované pasti chytil krtka, který byl takový macek, že by se do trubkové pasti nevlezl, ani kdyby se hodně snažil. Past funguje na principu trubky, která se umístí krtkovi do chodby, a která je na obou koncích opatřená dvířky, které se otevřou pouze dovnitř, takže krtek dovnitř vleze, ale ven už se nedostane. Past je třeba alespoň jednou denně kontrolovat, aby se živý krtek uvnitř netrápil.

Výhody: krtka nezabijete, chytnete ho živého a můžete ho pustit do přírody, nebo do zahrady svému oblíbenému sousedovi, což ale nedoporučuji, protože by se mohl vrátit zpět k Vám.

Nevýhody: velký krtek se do pasti nevleze

Použití sklenice od okurek - překopete krtkovu vodorovnou chodbu, vykopete pod ní díru, do které umístíte velkou sklenici od okurek. Občas se zdaří, že do ní krtek spadne, a ven už se nedostane.

Výhody: nemusíte nic kupovat

Nevýhody: krtek se chytne spíš jen náhodou

Krtka lze zabít těmito způsoby:

Použití pastí – velmi účinná a osvědčená metoda likvidace krtka je zabít ho pomocí klešťové pasti prodávané jako past na krtka pozinkovaná nebo past na krtka černá.

Výhody: když krtka chytíte, máte jistotu, že jste se ho zbavili, protože ho vidíte v pasti.

Nevýhody: někdy se nepovede krtka chytit hned po prvním nastražení pasti, a musí se to zkusit znovu, ale nakonec jsem s pastí vždy uspěl.

Použití jedů - taktéž účinná metoda zničení krtka pomocí jedu ve formě gelu. Tuto metodu už vyzkoušet nemůžete, protože prodej gelu byl 1.3.2018 zakázán.

Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinnost.

Nevýhody: pokud krtek uhyne pod zemí, nemáte jistotu, že jste se krtka opravdu zbavili.

Použití dýmovnice - další metoda je krtka vykouřit pomocí dýmovnic proti krtkům. Účinek těchto vykuřovacích patron lze umocnit, pokud vlastníte starý vysavač, který má na jedné straně otvor k nasávání a na druhé k vyfukování vzduchu - nasaďte hadici na vyfukovací konec vysavače, dejte ji do nory a k nasávacímu konci přiložte zapálenou patronu, tak se kouř dostane hlouběji do systému nor.

Elektrický proud, acetylen - tyto metody lovu krtka zde nebudu rozebírat, i když mohou být zvlášť v případě elektrického proudu velmi účinné, rozhodně jsou v obou případech velmi nebezpečné a to nejen pro krtky! A proto Vám je NEMOHU DOPORUČIT!!

Vlastnoručně - někteří zvlášť trpěliví lidé číhají nad krtincem v pozici golfisty připraveného k odpalu, jen místo hole mají v ruce motyčku, a čekají a čekají a čekají…

Výhody: pro někoho možná zábava

Nevýhody: časově velmi náročné, nesmíte se hýbat, aby krtek neslyšel, jak chodíte. Osobně doporučuji pasti na krtky nebo jedy ne krtky.

Krtka lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronických plašičů - plašiče a odhaněče krtků vydávají buďto nějaký zvuk, nebo vibrace, které se šíří zeminou. Většina zákazníků nad plašiči ohrnuje nos, protože mají špatné zkušenosti s různými čínskými šmejdy, ale na stránkách pasti.cz najdete plašiče které na krtky opravdu fungují. Jsou sice dražší, ale opravdu kvalitní výrobky od Belgické firmy Weitech, která je světovou špičkou ve výrobě ultrazvukových plašičů, a jejich výrobky jsou zaručeně kvalitní a funkční.

V nabídce máme dva druhy odpuzovačů krtků:

Weitech WK0677 - odpuzuje krtky pomocí vibrací které se šíří půdou a jsou krtkům velmi nepříjemné.

Weitech WK0675 - odpuzuje krtky pomocí směsi ultrazvukových a akustických signálů které se šíří chodbami. Tento plašič je slyšitelný i pro lidi.

Pořiďte si psa - psy sice taky neprodávám, ale zvláště menší plemena jako třeba jezevčík Vás zbaví krtka velmi rychle, a dokud bude pes na zahradě, krtek se u Vás už neukáže.

Lití vody do nory - tuto metodu jsem kdysi na zahradě zkoušel, ale poté co jsem nalil hadicí do nory mnoho desítek, možná stovek litrů vody, a druhý den byl přímo na té noře nový krtinec už jsem ji neopakoval, a nedoporučuji ji proto ani Vám.

Jak na myši

Obchod pasti.cz na myši doporučuje: samoobslužné sáčky Ratimor

Myši se stahují do našich obydlí převážně v zimě. Problémem jsou převážně v chatách, chalupách, a starších domech, kam se bez problémů dostanou každou malou skulinkou. Mohou se nám však dostat i do nových domů – stačí na chvíli nechat otevřené dveře na zahradu, a myš máme doma.

Zbavit se myší není velký problém, protože myš na rozdíl od potkana není příliš inteligentní. Nejúčinnější způsoby likvidace myší jsou chytit myš do pasti ( výběr pastí na myši naleznete zde: pasti na myši ), nebo myš otrávit ( výběr jedů na myši naleznete zde: jedy na myši ).

Na rozdíl od boje s krtkem se při chytání myší nemusíme bát na pasti nebo jedy sáhnout rukou – myším lidský pach nevadí. Myší se zbavíme tak, že je chytíme, zabijeme, nebo vyženeme.

Myš lze chytit těmito způsoby:

Použití živolovných pastí – do živolovné pasti dáme návnadu, past umístíme do kouta, nebo ke zdi, a potom už jen pravidelně alespoň jednou denně kontrolujeme, aby se chycená myš v pasti netrápila.

Výhody: myš nezabijete

Nevýhody: myš musíte z pasti někam vypustit, a pokud ji nevypustíte dostatečně daleko, vrátí se vám zpět.

Myš lze zabít těmito způsoby:

Použití pastí – velmi jednoduchá, účinná a osvědčená metoda likvidace myší je použití klasických pastiček na myši jako návnadu na myši je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině (výrazně voní a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo (ořech, sýr, salám,…)

Výhody: myš se chytí téměř 100%. Past ji zabije rychle a bezbolestně, nemusíte po domě rozmisťovat jedovaté nástrahy, myši jsou hloupé, a na rozdíl od potkanů se vám do jedné pasti při opakovaném nastražení budou chytat stále další a další.

Nevýhody: poměrně pracné, pokaždé je třeba chycenou myš z pasti vytáhnout (nejlépe v rukavicích), dát do pasti novou návnadu a past znovu natáhnout. Chytání myší do pastí je dobré hlavně doma, kam se vám náhodou zatoulá jedna nebo dvě myši. Na chatě, kam se Vám dostávají stále další a další myši, je tato metoda nekonečná, a můžete chytat celou zimu.

Použití jedů - taktéž účinná metoda likvidace myší. Nejlepší na otrávení myší jsou samoobslužné sáčky.

Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinost.

Nevýhody: může se stát, že myš uhyne někde za obložením, a potom vám bude doma smrdět, ale při použití samoobslužných sáčků Liquid Bag Aroma výrobce udává, že myš před smrtí cítí pocit dušnosti, a vylézá uhynout na volné prostranství, což zní divně, ale opravdu je to tak – máme to potvrzeno už mnoha zákazníky.

Myš lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronických plašičů - plašiče a odhaněče myší fungují na principu ultrazvuku. Na stránkách pasti.cz najdete plašiče, které jsou sice dražší, ale pouze kvalitní výrobky od Belgické firmy Weitech, která je světovou špičkou ve výrobě ultrazvukových plašičů, a jejich výrobky jsou zaručeně kvalitní a funkční. Plašiče Weitech na rozdíl od většiny ostatních nepravidelně střídají vysílané frekvence, čímž se minimalizuje možnost, že by si myš na zvuk zvykla a přestal jí vadit. Z nabídky plašičů na myši doporučujeme výrobek Weitech WK 0190, v případě, že plašič chcete používat někde, kde není možnost připojení k elektrické síti doporučujeme bateriový plašič Weitech WK 0240

Výhody: malá pracnost, plašič zvířata nezabije, ochrání chatu i když tam nejste

Nevýhody: může se stát, že si škůdce na plašič po nějaké době zvykne, a vrátí se, u plašičů Weitech se to však stává velmi zřídka, protože nepravidelně střídají vysílané frekvence, aby si na ně škůdce nezvykl. Ideální je používat plašiče jako prevenci (nejdřív škůdce vyhubit a až potom používat plašič k tomu, aby se nám domů nenastěhovali další)

Jak na potkany a krysy

Obchod pasti.cz na potkany a krysy doporučuje: samoobslužné sáčky. Krysy jsou u nás již poměrně vzácné, protože je vytlačili potkani, kteří jsou mnohem odolnější, silnější a přizpůsobivější. Způsob hubení obou těchto škůdců je stejný. Zbavit se potkanů bývá celkem problém, protože se velmi rychle množí, jsou velmi odolní a chytří. Nejúčínější způsoby likvidace potkanů je otrávit je. Výběr jedů na potkany naleznete zde: jedy na potkany

Potkanů se zbavíme tak, že je chytíme, zabijeme, nebo vyženeme.

Potkany a krysy lze chytit těmito způsoby:

použití živolovných pastí – do živolovné pasti dáme návnadu, past umístíme do kouta, nebo ke zdi, a potom už jen pravidelně alespoň jednou denně kontrolujeme, aby se chycená krysa nebo potkan v pasti netrápil.

Výhody: potkana nezabijete

Nevýhody: chyceného potkana musíte někam vypustit, může se vám vrátit zpět, a navíc potkan v nebezpečí bývá agresivní, skáče, a může vás kousnout.

Potkana lze zabít těmito způsoby:

použití pastí – jednoduchá metoda jak zabít potkana je chytit ho do pasti. Výběr pastí na potkany najdete zde: jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám, …)

Výhody: potkan se chytí téměř 100%. Past ho zabije rychle a bezbolestně, nemusíte po domě rozmisťovat jedovaté nástrahy.

Nevýhody: Potkany jsou velmi chytří, a když uvidí, že past jednoho z nich zabila, další už do pasti nikdy nevleze! Proto je tato metoda vhodná pouze domů nebo do sklepa, kam vám vběhl pouze jeden potkan.

Použití jedů – asi nejúčinnější metoda likvidace potkanů. Nejlepší na otrávení potkanů jsou Ratimor parafinové bloky.

Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinnost

Nevýhody: může se stát, že potkan uhyne někde za obložením, a potom vám bude doma smrdět, ale při použití samoobslužných sáčků Liquid Bag Aroma, nebo gelu Liquid Gel Rat výrobce udává, že myš před smrtí cítí pocit dušnosti, a vylézá uhynout na volné prostranství, což zní divně, ale opravdu je to tak – máme to potvrzeno už mnoha zákazníky. Potkan je velmi chytrý a když vidí něco neznámého, nechá te nejprve ochutnat nějakého mladšího jedince, a teprve když se mu nic nestane, sežerou nástrahu i ostatní. Proto u ns prodávané nástrahy působí až po pátem dnu po sežrání.

Potkana lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronických plašičů - plašiče a odhaněče potkanů fungují na principu ultrazvuku. Na stránkách pasti.cz najdete plašiče, které jsou sice dražší, ale pouze kvalitní výrobky od Belgické firmy Weitech, která je světovou špičkou ve výrobě ultrazvukových plašičů, a jejich výrobky jsou zaručeně kvalitní a funkční. Plašiče Weitech na rozdíl od většiny ostatních nepravidelně střídají vysílané frekvence, čímž se minimalizuje možnost, že by si potkan na zvuk zvykl a přestal mu vadit. Z nabídky plašičů na potkany doporučujeme výrobek Weitech WK 0300 nebo Weitech WK 0600

Výhody: malá pracnost, plašič zvířata nezabije, ochrání chatu i po dobu vaší nepřítomnosti

Nevýhody: potkan je extrémně odolné a přizpůsobivé zvíře, může se stát, že si na zvuk plašiče po nějaké době zvykne, a vrátí se, u plašičů Weitech se to však stává velmi zřídka.

Jak na hryzce a hraboše

Obchod pasti.cz na hraboše a hryzce doporučuje: samoobslužné sáčky
Hryzci a hraboši nám způsobují škody hlavně na ovocných stromcích

Hryzci se nám na zahradu nastěhují často společně s krtky, a používají jejich chodby. Hryzců se zbavíme tak, že je chytíme, zabijeme, nebo vyženeme.

Hryzce lze chytit těmito způsoby:

Použití trubkové pasti – odhrabeme kousek nory, a vložíme do ní trubkovou past tak, aby oba její konce navazovaly na překopané konce nory, a potom už jen pravidelně alespoň jednou denně kontrolujeme, aby se chycený hryzec v pasti netrápil. Trubkovou past na hryzce můžete koupit zde:

Výhody: hryzce nezabijete, vidíte, že jste ho skutečně chytili

Nevýhody: hryzce musíte z pasti někam vypustit, a pokud jej nevypustíte dostatečně daleko, vrátí se vám zpět. V případě, že máte na pozemku větší množství hryzců nebo hrabošů, byl by odchyt do pastí nekonečný.

Hryzce lze zabít těmito způsoby:

Použití dřevěné pasti na hryzce – do pasti dáme jako návnadu například kousek jablka, past natáhneme a položíme k východu z nory. Jakmile škůdce za návnadu zatáhne, past sklapne a škůdce zabije. Dřevěnou past na hryzce můžete koupit zde:  Použití jedů – asi nejúčinnější metoda likvidace hryzců. Nejlepší na otrávit hryzce buď pomocí Ratimor parafinových bloků, nebo samoobslužných sáčků

Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinnost

Hryzce lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronického plašiče Weitech WK 0675, nebo dýmových patron

Jak na kuny

Kuny nám škodí především na domácím zvířectvu, na automobilech, nebo nám škodí znečišťováním a hlukem, který působí například na půdě.

Zbavit se kun bývá velký problém.

Kun se zbavíme tak, že je chytíme, zabijeme, nebo vyženeme.

Kunu lze chytit těmito způsoby:

použití klecové pasti – do klecové pasti dáme návnadu (třeba kousek uzené makrely) , past umístíme do kouta nebo ke zdi, někam kam kuna pravidelně chodí, a potom už jen pravidelně alespoň jednou denně kontrolujeme, aby se chycená kuna v pasti netrápila.

Výhody: kunu nezabijete

Nevýhody: kunu musíte z pasti někam vypustit, a pokud ji nevypustíte dostatečně daleko, vrátí se vám zpět (vrátí se až několik kilometrů) Dospělá kuna už je natolik chytrá, že do pasti nevleze.

Kunu lze vypudit těmito způsoby:

Vypuzení kuny z domu:

Pomocí elektronických plašičů Weitech WK 0052 nebo Weitech WK 0055

Vypuzení kuny z auta:

Kuny se do auta schovávají kvůli teplu, které jde z motoru, a při tom často okusují tepelnou a hlukovou izolaci motoru, a izolaci elektroinstalace vozu. Kun v autě se lze snadno a spolehlivě zbavit pomocí spreje proti kunám

Jak se zbavit mravenců

V zahradě se mravenců zbavíme nejlépe pomocí gelového přípravku IMIDASECT ANTS, který aplikujeme přímo vedle mraveniště, nebo na mravenčí cestičky, nebo můžeme použít přírodní přípravek na hubení mravenců Loxiran S, který aplikujeme posypem, nebo v dobách sucha rozpustíme ve vodě a nalijeme do mraveniště- mravenci přípravek vypijí.

V domě nebo bytě se mravenců zbavíme nejlépe pomocí přípravku Loxiran - mravenčí bufet, kteří mravenci pijí, ale nezhynou hned, nakrmí přípravkem i larvy a královnu, a během jednoho až dvou týdnů tak přípravek Loxiran – mravenčí bufet vyhubí celé mraveniště.

Jak se zbavit slimáků

Slimáku se úplně nezbavíme nikdy, ale můžeme jejich počet na zahradě omezit na přijatelnou úroveň některým z mnoha způsobů.

Preventivní opatření:

Pravidelné sečení trávníku, rostliny zalévat jen ke kořenům, odstranit ze zahrady všechny skrýše jako kameny a prkna, pod které se slimáci schovávají.

Mechanicky

Sběr slimáků – časově náročný a nepříjemný způsob je každodenní ruční sběr těchto slizkých stvoření( v plné sezóně i dvakrát denně). Slimáci se nejlépe sbírají za deště, pozdě večer, nebo brzy ráno. Přes den, když svítí slunce, se schovávají.

Zakopat do země uřezanou PET lahev naplněnou pivem – pivo slimáky láká, vlezou dovnitř a utopí se.

Dofistikovanějším řešením je použít pasti na slimáky, které fungují na stejném principu jako PET lahev s pivem, jen návnadový roztok je pro slimáky daleko atraktivnější a past tak působí lépe. Profesionální past na slimáky na zahradě lépe vypadá a neubyde vám pivo.

Solením – spolu se slimáky si nasolíte celou zahradu

Zašlapáváním – dost nechutný a také časově náročný způsob

Pasti domečky-nepraktické z důvodu velkého potřebného množství

Chemicky

Granulax – účinný chemický přípravek na hubení slimáků, který je ale jedovatý i pro ostatní živočichy. Výrobce do přípravku přidává hořkou látku bitrex, aby se minimalizovalo riziko náhodného pozření.

Ferramol – taktéž účinný přípravek, který navíc obsahuje pouze přírodní účinné látky, takže nezahubí na zahradě všechen ostatní život jako ježky, užovky a ještěrky.

Pomocí přirozených nepřátel

Nemaslug – výborná věc, parazitické hlístice hubí slimáky plošně a dlouhodobě, nezabije je však okamžitě, proto Vám můžou ještě nějakou škodu na zahradě udělat.

Ježci a užovky jsou také přirození nepřátelé slimáků. Tím, že ježkům na zahradě necháte nějaké útočiště jako je keř rostoucí hustě už od země, zvýšíte pravděpodobnost, že se vám na zahradu nějaký ježek nastěhuje.

Kačeny – sice sežerou všechny slimáky, ale změní vaši zahradu v udusanou hliněnou placku. A s výjimkou běžce indického ani kachny nežerou oranžové plzáky španělské.

JAK ZLIKVIDOVAT ŠTĚNICE

Štěnice jsou velmi nepříjemný a stresující škůdce, jehož výskyt u mnoha lidí vyvolává paniku. Nepanikařte, se správnými produkty a postupy zvládnete štěnice vyhubit i svépomocí. Téma štěnic je ale komplexní a je potřeba o něm napřed něco vědět. Nejdříve si proto přečtěte odpovědi na 21 nejčastějších dotazů o štěnicích a potom si projděte článek Vše o štěnicích.

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ PLAŠIČ

DNES JE NA TRHU ZÁPLAVA RŮZNÝCH DRUHŮ PLAŠIČŮ A ODPUZOVAČŮ ŠKŮDCŮ.

Některé plašiče jsou účinné, některé méně, a některé jsou vyloženě vyhozené peníze, protože jsou naprosto nefunkční. Mezi nejlepší plašiče na trhu patří plašiče od firmy Weitech, která je světovou špičkou ve vývoji a výrobě elektronických plašičů a odhaněčů škůdců. Weitech ve svých plašičích používá patentovanou technologii nepravidelného střídání frekvencí, aby si na zvuk plašiče čkůdce nezvykl.

Při výběru vhodného plašiče rozhoduje plocha, kterou chceme před škůdci chránit, a konkrétní cílový škůdce.

Je třeba vybrat takový plašič, aby měl na požadovanou plochu dostatečný výkon. Vždy platí, že na každou místnost, kterou chceme před škůdci chránit, musí být samostatný plašič! Ultrazvuk se totiž chová stejně jako zvuk, který běžně slyšíme, a zdi a dveře mezi místnostmi ultrazvuk utlumují, proto je rozhodně lepší koupit víc menších plašičů – do každé místnosti jeden, než koupit jeden výkonný přístroj na celý dům.

Dále platí, že čím víc nábytku, závěsů, záclon a jiných měkkých materiálů v místnosti je, tím menší je účinnost plašičů. Měkké materiály zvuk pohlcují, pevné (např. stěny) naopak ultrazvuk odrážejí zpět do místnosti, a umocňují tak účinky plašiče.

Rozhodující je i druh škůdce, před kterým má plašič chránit.

Weitech vyrábí plašiče na tyto druhy škůdců:

Komáři –

plašič komárů Weitech WK 0029 bateriový - na 50m²

plašič komárů Weitech WK 0028 do sítě - na 50m²

UV lapač komárů Weitech WK 8202 - na 50m²

LED UV lapač komárů WK 0112 - na 20m²

Štěnice, švábi, brouci, pavouci, myši

Plašič myší a hmyzu Weitech WK 0523 – na 45m²
Plašič myší a hmyzu Weitech WK 0240 – na 60m²
Plašič myší a hmyzu Weitech WK 0190 – na 90m²
Plašič myší a hmyzu Weitech WK 0220 – na 140m²
Plašič potkanů, myší a hmyzu Weitech WK 0300 – na 280m²

Krtci, hraboší, hryzci

Plašič krtků Weitech Wk 0675 na 100m² (akustický)
Solární plašič krků Weitech WK0677 350m² (vibrační)


Potkani a krysy

Plašič potkanů, myší a hmyzu Weitech WK 0300 – na 280m²
Plašič potkanů, myší a hmyzu Weitech WK 0600 – na 325m²

Netopýři

Plašič myší, hmyzu a netopýrů Weitech WK 0220 – na 140m²
Plašič potkanů, myší, hmyzu a netopýrů Weitech WK 0300 – na 280m²
Plašič potkanů, myší, hmyzu a netopýrů Weitech WK 0600 – na 325m²

Kočky, psi, lišky a kuny

Plašič koček, psů, kun a lišek Weitech WK 0055 – na 200m²
Plašič koček, psů, kun a lišek Weitech WK 0052 s LED bleskem – na 200m²