Pasti na myši
Nejprodávanější
Pasti na myši jsou nejpoužívanějším a nejjednodušším způsobem, jak se zbavit myší. Kvalitní past na myši je nepostradatelným pomocníkem každého majitele chalupy nebo zahradního domku.
Pasti na myši můžete používat i při monitorování výskytu myší. Pokud je nastražená past s návnadou netknutá, je pravděpodobné, že na chatě žádné myši nemáte.
Při výběru vhodného typu pasti na myši se řiďte podle toho, kde budete past používat. Dřevěná past je vhodná do suchého interiéru, zatímco například kovová pozinkovaná, nebo plastová vám vydrží i ve vlhkém sklepě. Dalším kritériem při výběru vhodné pasti je kdo a kde ji bude používat. Pokud nevíte kde koupit pastičky na myši, podívejte se na naši nabídku.
Prodáváme několik typů pastí na myši:
- Klasické sklapovací pasti na myši. Pasti do kterých se umístí návnada a natáhnou se. Časem ověřená klasika, která je levná a funkční, někdo ale může mít problémy s natažením pasti. Jak se natahuje pastička na myši? Past vždy natahujte až po umístění návnady :-) Správně natažená past by měla být velmi citlivá a reagovat i na slabounké ťuknutí do návnady.
- Sklapovací pasti pro pohodlné natažení. Do pasti se pouze umístí návnada a past se potom natáhne snadno zmáčknutím jedním prstem. Tento typ pasti máme v kovovém i plastovém provedení.
- Elektrické pasti na myši. Tento typ pastí je vhodný zvlášť na chalupy, kde přes týden nikdo není. Usmrcená myš spadne do sběrné nádoby a past se sama znovu nastaví do výchozího režimu. Takto past může odchytit až 10 myší.
- Živolovné pasti. Chycená myš zůstane uzavřená jako v domečku, a vy ji můžete vypustit do volné přírody. Do těchto pastí se používají netoxické návnady.
Osvědčenou klasikou a nejprodávanějším produktem z této kategorie jsou dřevěné pasti na myši, které jsou jednoduché, levné, ale svou funkci plní výborně.
Několik rad pro úspěšný odchyt myší do pasti:
- Co dát do pastičky na myši? Základ je použít vhodnou návnadu. Ideální je opečená chlebová kůrka, která na pasti výborně drží, případně kousek ořechu. Použít se dají i profesionální gumové návnady s výraznou vůní.
- Důležité je i umístění pasti. Pasti nikdy nedávejte doprostřed místnosti. Vždy je pokládejte těsně ke stěně, nebo do rohů a koutů. To jsou místa, kde se myš cítí bezpečně a kudy chodí. Vhodné místo pro umístění pasti můžete například na chalupě vysledovat i podle otisků myších tlapek v prachu na zemi, nebo podle stop myšího trusu.
- Pasti pravidelně kontrolujte. Pokud necháte chycenou myš v pasti, dost často se stává, že ji ostatní myši sežerou. Proto je lepší pasti pravidelně kontrolovat, odstraňovat uhynulé myši, doplňovat návnadu a pasti znovu nastražit.
- Použijte více pastí zároveň. Doporučujeme rozmisťovat po více kusech, protože v případě výskytu budete mít myší doma jistě víc než jen jednu. S odchytem myší do pastí nebývá problém. Myš není tak chytrá jako třeba potkan, a i když nastražíte pastičku pokaždé na stejném místě, budete do ní chytat stále další a další myši.
- Dbejte na svou bezpečnost. Na myši chycené v pasti nikdy nesahejte holou rukou. Ideální je používat gumové rukavice a po kontaktu s hlodavcem si vždy pečlivě umyjte ruce.
Pokud máte v objektu myší větší množství, je lepší použít na jejich vyhubení jed na myši.