Odpuzovače kun do auta

6 položek celkem
ATAK Odpuzovac kun 2ks. Kuličky proti kunám do automobilu
232 Kč

Kuličky proti kunám se používají jako odpuzovač kun do auta. Dvě kuličky ochrání motorový prostor auta po dobu 3 měsíců.

17427
pacholek pachovy koncentrat proti kunam
Vyrobeno v ČR
588 Kč

Pachový koncentrát odpuzující kuny slouží k ochraně budov před kunami. Při ochraně auta se nesmí aplikovat přímo do motorového prostoru.

28344
Sprej proti kunám Motip
280 Kč

Bezzápachový sprej na ochranu automobilů, zejména kabelů elektroinstalace v motorovém prostoru, před kunami. Účinkuje 3 měsíce.

22178
Plašič kun Deramax auto
Vyrobeno v ČR Na baterie
ZDARMAZDARMA
990 Kč

Pulzní ultrazvukový odpuzovač kun a hlodavců do auta, pro zemědělské stroje, karavany, lodě apod. Plašič má bateriové napájení (baterie není součástí dodávky).

29402
PACHOLEK - Aplikační svitek z dřevité vlny
Tip
5 Kč

Ekologický nosič pachové látky v podobě svitku z dřevité vlny. Aplikační svitky z dřevité vlny jsou zcela ekologické.

28431
Sprej proti kunám HAGOPUR  200ml
598 Kč

Sprej proti kunám chrání kabely, brzdové hadičky, elektrické přístroje v automobilech, hadice a svazky izolovaných drátů. Odpudí kunu také z vašich zahrad a nemovitostí.

35505

Plašiče kun do auta slouží k ochraně motorového prostoru automobilu. Pokud parkujete v místě výskytu kuny, stačí jedna noc a může dojít k poškození hadiček nebo izolace.

Odpuzovače kun do auta mají většinou podobu spreje, který se přímo aplikuje do motorového prostoru. Tento sprej opravdu funguje. Výhodou je přenositelnost, sprej můžete vozit sebou v kufru auta na chalupu a aplikovat po příjezdu. Nevýhodou je lepkavý povlak, který se vytvoří na posprejovaném povrchu.

Čistou alternativou je plašič kun do auta na baterie. Výhodou je odolnost vůči vodě a dlouhodobá účinnost bez potřeby ochranu neustále obnovovat.

Některé produkty se aplikují na misku, která se položí pod automobil. Novinkou jsou kuličky proti kunám, což je obdoba kuliček proti molům. Jedna kulička ochrání celý motorový prostor vozu.

 

Proč se kuny tak zajímají o auta ?

Nabízí se odpověď, že kuny hledají v motorovém prostoru teplo z chládnoucího motoru, a v zimním období je to pravda. V praxi však kuny vyhledávají motorový prostor i dlouhodobě odstavených automobilů. A nejsilnější útoky jsou podle pojišťoven hlášeny zkraje léta.

V tomto období páření jsou samečci kun nejagresivnější. Je tak velmi pravděpodobné, že kunám voní kaučukové obaly kabelů. Tento pach si prý pletou s pachem jiní kuny, což v nich vyvolává zuřivost. Automobily a potažmo motoristé se tak stávají obětí teritoriálního boje kun.

Jiná teorie se snaží vysvětlit, proč kuny tak rády rozkousávají brzdové hadičky. Je to prý proto, že některé typy brzdové kapaliny obsahují rezidua rybího oleje, který kunám voní a snaží se k němu dostat. Podle jiných zdrojů obsahují některé hadičky v automobilech sójová vlákna. Ať už jsou tyto teorie pravdivé či ne, máme řešení v podobě plašiče kun do auta Deramax Auto.