Jed na myši - jak vybrat ten nejlepší

Od března 2018 se smí používat pro neprofesionální použití pouze rodenticidy, které mají koncentraci účinné látky menší než 0,003% Dále byla omezena velikost balení použitelných pro neprofesionály.

I tak se ale ze současné nabídky dá vybrat jed na myši, který opravdu funguje.

jedy na myši koupíte zde

Jaký je nejúčinnější jed na myši

Přípravky určené k neprofesionálnímu použití obsahují moderní antikoagulanty II. generace (většinou Bromadiolon nebo Brodifakum).
Antikoagulanty jsou látky, snižující srážlivost krve, a myš která jed pozře do několika dnů zemře na vnitřní krvácení. Tyto látky jsou účinné i ve velmi nízkých koncentracích a hlodavci nejsou schopni je odbourávat, takže se jim v tělech hromadí.

Bromadiolon je nejrozšířenější látkou používanou v jedech na hlodavce. Na potkany zabírá dobře i v nízké koncentraci, ale na myši funguje hůř.

Brodifakum je silnější a účinější než bromadiolon a funguje velmi dobře jak na potkany tak na myši.

Tip: Jedy na myši, které mají účinnou látku Brodifakum zabírají lépe.

Jaká forma jedu je nevhodnější na myši

Jedy na myši se vyrábějí v různých formách. Nejpoužívanější jsou jedy na myši ve formě samoobslužných sáčků, otráveného zrní nebo parafinových bloků.

Parafinové bloky mají ze všech forem jedů největší odolnost proti vlhkosti. Jsou vhodné do míst kde je mokro nebo hodně vlhko. Jejich nevýhodou může být nižší chuťová atraktivita.

Samoobslužné sáčky jsou papírové pytlíky podobné těm čajovým, které jsou naplněny hustou pastou. I když také snesou vlhkost, je vhodné je používat v místech kde je sucho, protože v suchých místech s nedostatkem vody se tyto sáčky stávají pro myši velmi atraktivní právě kvůli vodě kterou obsahují. Velmi snadno se dávkují a díky papírovému obalu hned poznáte že jsou sáčky nakousané.

Otrávené zrní se dnes používá jen minimálně. Jeho nevýhody jsou riziko roznášení otrávené nástrahy po okolí, špatná manipulace s nástrahou, a také to, že jedovatý je pouze povrch zrnek, a myši jsou schopné vykousávat pouze jejich vnitřek a slupky nechávají. Tím se jim do těla dostává jen minimum účinné látky a zásah potom není účinný.

Tip: Vzhledem k tomu, že myši se vyskytují většinou na suchých místech jsou pro ně atraktivnější nástraha ve formě samoobslužných sáčků.

Jako nejlepší a nejúčinnější jed na myši k neprofesionálnímu použití tedy dle našeho názoru vychází Kilrat sáčky a Ratimor sáčky s účinnou látkou Brodifakum.

Nejlepší jed na myši - Kilrat sáčky

Jak správně umístit jed na myši

  • Při pokládání deratizačních nástrah se vždy řiďte etiketou, dodržujte dávkování a návod uvedený na výrobku.
  • Deratizační nástrahy se musí umístit vždy tak, aby se k nim nedostal nikdo jiný než škůdce, kterého chceme otrávit.
  • Nástrahy umisťujte do deratizačních staniček, které jednak snižují riziko otravy necílových organismů, a jednak se myš ve staničce cítí v bezpečí a nástrahu v klidu sní.
  • Pokud vám myš nástrahu nežere hned, je potřeba několik dní vydržet. I když výrobci dělají nástrahy tak, aby byly pro hlodavce co nejatraktivnější, vždy je dobré snažit se odstranit všechny jiné dostupné zdroje potravy.
  • Nástrahy dávejte do míst, kde je výskyt myší, případně tam, kde jsou navyklé chodit na jídlo.
  • Deratizační staničky s nástrahou vždy dávejte ke zdi, nebo do rohů místnosti. Nikdy je nedávejte doprostřed místnosti (myš se tam necítí bezpečně)

Průhledná uzamykatelná deratizační stanička na myši.

Jaký je nejúčinnější jed na potkany?

Pokud Vás netrápí myši, ale potkani, přečtěte si článek Jak vybrat nejlepší jed na potkany.