Plašič ptáků vám pomůže zbavit se dotěrného ptactva

Akustický plašič ptáků věrně napodobující výkřiky dravců je ideální na ochranu ovoce v sadech, případně hroznů na vinicích.

Nevíte, jak si poradit s nechtěnými návštěvami opeřenců? V dnešní době je na trhu mnoho různých výrobků, které šetrným způsobem zabraňují sedání a hnízdění ptáků na vašich zahradách, balkónech, terasách, parapetech apod. Stačí se rozhodnout pro některý z nich. Jde o mechanické, elektrické a chemické prostředky, které brání usedání ptáků na plochách, které chceme udržet čisté od škodlivých ptačích výtrusů, peříček a jiného biologického materiálu. Nejvíce škod páchají s největší jistotou holubi, kteří obtěžují především obyvatele měst nejen svými exkrementy, ale mohou být také nositeli chorob přenosných na člověka.
 
Plašiče a odpuzovače ptáků se dají rozdělit do několik skupin.

Chemické odpuzovače ptáku

Bird Proof gel vytváří po aplikaci na plochách lepivý povlak, který je ptákům nepříjemný a na ošetřené plochy už nedosedají. Nevýhodou je, že gel na sebe lepí i prach a jiné nečistoty, a nepůsobí příliš esteticky. Proto není vhodný na použití na parapetech a zábradlích. Hodně se využívá spíše na římsách, sochách, nebo různých reklamních poutačích, kde je sedání ptactva nežádoucí, a hroty proti dosedání ptáků by působily rušivě.

Gel odpuzující ptáky

Sprej proti dosedání holubů je další z přípravků, které ptáky odpuzují. Tento sprej vytváří bariéru proti dlouhodobému dosedání holubů a jiných ptáků na ošetřená místa. Tyto přípravky se aplikují na vnější parapetní desky, římsy, výklenky, zábradlí balkonů, sochy, obklady, střešní tašky atd. Po aplikaci se ptáci nebudou na ošetřených objektech zdržovat. Přípravky jsou neškodné, složené z přírodních látek. Postřik je potřeba obnovovat po každém dešti. Sprej ptákům smrdí a odrazuje je od sezení a spaní na balkonech a ošetřených plochách. Není ale tak agresivní, že by se holubi balkonu vyhýbali obloukem - občas se může stát, že si holub na ošetřené zábradlí sedne, ale vždy během chvilky odletí.

Sprej proti dosedání holubů

Bird free misky  Jedná se o malé plastové misky, které jsou naplněné tuhým gelem, který se z misek postupně odpařuje po dobu zhruba 2 let. Při odpařování látky se výpary nad miskou jeví ptákům v jejich spektru vidění jako plápolající plamen, a proto se místům kde jsou misky vyhnou. K umocnění efektu odpuzuje odpařující se látka ptáky i svým pachem. Misky se používají hlavně na římsy a parapety proti holubům a na fasády proti hnízdění vlaštovek a jiřiček. Misky se musí dávat poměrně na husto vedle sebe. Maximální vzdálenost misek od sebe je taková, jaké je rozpětí křídel ptáka, kterému chcete zabránit v dosedání.

Misky odpuzující ptáky Bird Free misky

Akustické a ultrazvukové plašiče ptáků

Akustické plašiče ptáků vydávají slyšitelné zvukové signály.

Akustický plašič ptáků věrně napodobuje křik dravých ptáků a tak šetrným způsobem zahání vrabce, špačky, kosy a jiné ptáky. U těchto přístrojů lze obvykle nastavovat hlasitost a zapínat je pomocí časové automatiky. Akustické plašiče ptáků kvůli jejich vysoké hlasitosti není vhodné používat v blízkosti lidských obydlí. Jsou určeny hlavně do sadů a vinic.

Ultrazvukové plašiče vysílají vysokofrekvenční ultrazvukové vlny, které nejsou pro člověka slyšitelné ani škodlivé. Většinu modelů lze zapnout v režimu, při kterém se postupně cyklicky nepravidelně střídají frekvence vysílaných zvuků aby ptákům vadili co nejvíce. Tyto přístroje jsou nejoblíbenější, protože se dají používat i v blízkosti lidí, aniž by jim nějak vadily.

Akustický plašič ptáků napodobuje výkřiky dravců

Solární ultrazvukový plašič ptáků Tento přístroj je určen hlavně na plašení ptáků v zahradách, používá se ale i na střechách domů, dokonce i uvnitř skladovacích a výrobních hal. Přístroj má 4 reproduktory, takže pokryje 360 stupňů. Dosah 20 metrů zajišťuje účinné odpuzení ptáků z plochy až 1200m². Přístroj může být umístěn venku na dešti. Od jara do podzimu mu stačí k provozu vestavěný solární panel. V období kdy nesvítí slunce, nebo při použití uvnitř budov je potřeba napájet přístroj ze sítě pomocí síťového adaptéru, který je dodáván spolu s plašičem.

Solární plašič ptáků ultrazvukový

Ultrazvukový plašič ptáků Deramax Bird Je přístroj vyráběný v České Republice. Napájí se ze sítě pomocí trafa. Tento přístroj není vodotěsný, takže musí být umístěn vždy pod nějakým přístřeškem. Dosah plašiče ptáků Deramax je až 40 metrů v úhlu cca 140 stupňů. Pokryje tedy plochu až 1950m². Deramax Bird generuje ultrazvukové signály jejichž kmitočet se automaticky mění. Přístroj mění i výkon vysílaného signálu, takže si na něj ptáci nezvyknou. Používá se hlavně na plašení holubů, špačků, vrabců, kosů, havranů, vran apod.

Plašič ptáků Deramax bird

Mechanické odpuzovače ptáků

Do kategorie mechanických odpuzovačů ptáků patří sítě proti holubům, hroty proti holubům, makety dravců a havranů.

Makety havranů Makety havranů dodáváme ve dvou variantách - sedící havran, a létající havran k zavěšení. Jde o jednoduchý, ale účinný způsob plašení ptáků. Nevýhodou je, že si na maketu havrana ptáci po nějakém čase zvyknou, a přestane jim vadit. Proto je dobré umístit ho na zahradu například v době zrání jahod nebo višní, a potom ho ze zahrady schovat a použít znovu až příští rok.

maketa havrana odpuzující ptáky