Jak vyhnat holuby

V následujícím článku se dozvíte jak vyhnat holuby a jiné ptáky ze střech, balkonů a zahrad svých domů.

Ochrana proti holubům

Let%C3%ADc%C3%AD%20holubi

Holubi žijící v hejnech ve městech jsou většinou zdivočelí holubi domácí. Holubům se někdy přezdívá létající krysy. Můžou totiž přenášet různé nemoci. Riziko nákazy člověka některou z nemocí přenášených holubem je ale minimální. Daleko víc nepříjemností nám způsobují znečišťováním prostor, kde se pohybují.

Svým trusem a peřím dokáží během několika let naprosto zničit a zanést půdní prostory starých domů.Ve městech holuby často sedávají i na balkonech bytů, ze kterých potom můžeme jejich trus každý den uklízet.

Vyhnat holuby z balkonů nebo střech lze několika způsoby:

Sítě proti holubům

Ochranné sítě nepůsobí příliš vzhledně, proto se používají většinou k ochraně bobulovitých plodů na zahradách, případně při ochraně památek a historických budov. Natáhnout si síť proti holubům přes balkon bylo donedávna krajní řešení. Naštěstí se na trhu objevil moderní produkt v podobě japonské ochranné sítě proti holubům. Je velmi tenká, takže nepřekáží výhledu ani zblízka.

Plašiče holubů

Elektronické plašiče holubů vydávají zvuky, které jsou holubům nepříjemné. Ptáci se tak přesunou raději do míst, kde mají klid.

Před nákupem plašiče pozor, obzvášť ve velkých městech se ale někdy může stát, že holubi jsou na hluk z okolí natolik zvyklí, že jim zvuky vydávané plašičem nevadí.

Nejlepší plašiče proti holubům

Plašič holubů vhodný na balkon - Weitech WK0020 - malý přístroj na baterie který vydává pískavé zvuky slyšitelné i pro lidi. Hlasitost zvuku se dá regulovat - čím vyšší nastavíte hlasitos tím lépe plaší holuby, ale zároveň ho budete více slyšet i vy. Funguje na plochu max 40m²

Plašič holubů vhodný na zahrady, velké terasy a střechy - Gardigo 360 - solární plašič holubů a jiných ptáků, který vysílá ultrazvukové signály a pro lidi je neslyšitelný. Funguje na plochu max 150m²

Plašič ptáků vhodný do zahrad, vinic a sadů - akustický plašič, který plaší ptáky velmi hlasitým přehráváním zvuků dravých ptáků. Tento přístroj není vhodný do míst kde se bydlí - je opravdu velmi hlučný. Funguje na plochu max 3000m².

Odpuzovače holubů

Odpuzují holuby pachem, vzhledem nebo lepivostí.

Pachový odpuzovač holubů - Kalif odpuzovač holubů 750ml - postřik se aplikuje na zábradlí, parapety a plochu balkonu. Holubům postřik páchne a ti si tak najdou jiné místo kde se usadit.

Lepový odpuzovač holubů - Bird proof gel - velmi lepivý průhledný gel se aplikuje na místa kde holubi rádi sedávají. Gel se holubovi po dosednutí lepí na nohy. Holubovi je to velmi nepříjemné a příště už si na místo nesedne. Používá se hlavně historické budovy, na římsy, sochy a jiná místa kde není z estetických důvodů vhodné použití hrotů. Gel není vhodný k použití na zábradlí balkonu ( o záhradlí by se potom nedalo opřít).

Vzhledový odpuzovač holubů - Maketa havrana proti holubům a špačkům - Havran je přirozený nepřítel holubů a ti z něj mají respekt a příliš se k němu nepřiblíží. Maketa havrana se dá buď připevnit na zem, nebo zavěsit. Zavěšená má lepší účinnost z důvodu pohybu ve větru.

Zábrany proti holubům

Hroty proti holubům  - nevzhledná, ale jednoduchá a účinná zábrana proti holubům. Dobře umístěné kvalitní hroty zabrání holubům v dosedání na římsy a parapety domů, na hrany billboardů, a podobně. Při výběru hrotů si dávejte pozor na to aby byly hroty dostatečně husté. Pokud jsou hroty příliš daleko od sebe, bolubi si sedají mezi ně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení