Představujeme živolovné pasti na myši

Živolovné pasti jsou považovány za nejhumánnější způsob, kterými se můžete zbavit myší ve vaší domácnosti nebo na pozemku. Pořizují je lidé, kteří se snaží ke všem zvířatům chovat soucitně, i když se třeba jedná z pohledu člověka o škůdce. Proto jsem do nabídky e-shopu zařadili i několik modelů pro odchyt živých myší.

Jak živolovné pasti fungují?

Princip je velmi jednoduchý. Do pasti se vloží netoxická návnada - jed by jaksi popíral celý smysl. Živolovná past se uloží na místo, kudy myši chodí, nebo kde to lze předpokládat. Když myš zavadí o sklápěcí mechanismus, past se zavře a myš uvězní uvnitř.

Živolovné pasti jsou sice drátěné nebo mají dýchací otvory, takže chycené myší se neudusí, ale stejně je past potřeba past pravidelně kontrolovat. Bez vody a v horku, například v létě na půdě, totiž lapené myši v pasti příliš dlouho nepřežijí.

Jak živolovnou past správně použít?

Konstrukčně jsou pastí velmi jednoduché, ale stejně jako u ostatních pastí je nutné dodržet několik zásad, pokud chcete být při odchytu úspěšní. Za prvé, při manipulaci s pastičkou používejte rukavice. Pokud na past saháte holýma rukama, ulpí na ní váš pach, který může myší varovat, takže se pasti vyhnout. Další zásada ke správná návnada a správné umístění pastičky.

Jakou návnadu do pasti nastražit?

Samozřejmě takovou, které myši neodolají. Buď v domě najdete uzenou makrelu, slaninku, ořech či staré pečivo (pro skromnou myš) nebo k pasti pořídíte profesionální netoxickou návnadu s příchutí mango. Je vyrobená z plastu, a proto ji myší v podstatě nepožírají, čili kdyby se myš nechytla, nepodporujete myší populaci krmením. Kromě toho je návnada odolná vůči vlhkosti, nekazí se a nesmrdí.

Kam položit past na myši?

Past musíme položit tam, kde ji myši najdou. K tomu je důležité vědět, jak se myši pohybují. K orientaci využívají své vousky, kterými "ohmatávají" okolí. Myš se tak typicky pohybuje podél zdi. Nejlepší umístění pro past je proto přímo ke zdi, myši do cesty. Alternativou je samozřejmě umístění do blízkosti vchodu do myší díry,

Kam chycenou myš vypustit?

Pokud možno ne k sousedovi. Jednak by to myš neměla daleko zpět k vám, a za druhé by to nebylo od fér vůči sousedovi. Doporučujeme s pastičkou urazit pořádnou vzdálenost, nejlépe několik kilometrů, a pak ji teprve vypustit. Nové místo by mělo být zvoleno tak, aby tam myš měla šanci najít potravu a úkryt.

Typy živolovných pastí

V nabídce e-eshopu Pasti.cz můžete vybírat z těchto modelů:

Domečková past na myši

Domečková past na odchyt živých myší

Živolovná past s jedním vstupem. Je vyrobená z pletiva a má velmi snadné použití. Jedná se o jakési sítko s víčkem, ve kterém je vstupní otvor. Vstupní otvor se otevře pomocí páčky, a do pasti vloží návnada.

Prohlédnout produkt

 

Kovová živolovná past na myši

Kovová živolovná past na myši

Živolovná past se dvěma vstupními otvory. Zvyšuje šance na chycení myši, protože je jedno, ze které strany myš přijde. Je vyrobená z lehkého kovu a má opět velmi snadné použití. Průhledným víkem ihned vidíte, co se vám podařilo chytit.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na myši rohová

Živolovná past na myši rohová

Živolovná past se dvěma vstupy, konstruovaná k umístění do rohu. V rohu past nezavazí a nehrozí, že o ni budete zakopávat. Jedná se o alternativu předchozího modelu.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na potkany

Živolovná past na potkany

A nezpomínáme ani na potkany, pokud si je někdo chce chytit živé. Jde o kovovou past ve větším provedení, která robustnostní odpovídá schopnostem potkanů.

Prohlédnout produkt

 

A upozornění nakonec: na lapené hlodavce nikdy nesahejte holýma rukama. Přenášejí nemoci a mohou vás kousnout.
Pokud na chytání živých myší nemáte čas či náladu, můžete se vždy spolehnout na naši širokou nabídku klasických pastí, které myši rychle a spolehlivě usmrtí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení