Máte doma štěnice? Zbavte se jich pomocí osvědčených přípravků

Máte doma čisto, a tak si myslíte, že se vás štěnice netýkají? Omyl. Štěnice se totiž můžou nastěhovat kamkoliv. A také to dělají, jak ostatně potvrzují zkušenosti stále více českých rodin. Zbavit se štěnic v bytě přitom vůbec není snadné.

Stačí málo. Štěnici si domů můžete přivézt odkudkoliv: z exotické dovolené, pobytu na horách, nebo z luxusního hotelu. Domů vám ji ale může zavléct i návštěva. Jedna jediná samička přitom dokáže naklást až pět vajíček denně. A máte na problém zaděláno.

To, že máte doma čisto, přitom nehraje žádnou roli. Štěnici totiž nezajímá, kdy jste naposled vytírali nebo jak často utíráte prach. Touží po jediném: po vaší krvi.

Kousnutí štěnice vypadá jako to od komára. Ale pozor

Štěnice je parazit, který se živí právě krví. Ovšem jde na to rafinovaně. Zatímco přes den se skrývá v těch nejmenších spárách, v noci vylézá ven. A najde si vás spolehlivě – vycítí vaši tělesnou teplotu, a okamžitě tak ví, jakým směrem se vydat, aby se na vás napásla.

To, že vás pokousala zrovna štěnice, přitom vůbec nemusíte poznat. Její kousnutí připomínají komára a často se objevují až po několika dnech. Jedna věc by vás ale varovat měla: při sání krve štěnice popolézá, a většinou saje třikrát blízko vedle sebe.  Na rozdíl od komára vás také může pokousat i na místech, která máte zakrytá peřinou.

Zjistěte, zda máte doma štěnice

Štěnice jsou zákeřné. A pokud se s nimi nevypořádáte co nejdřív, zamoří nejen váš byt, ale i sousedy.

Jak ale jejich přítomnost v bytě poznat? Přes den štěnice obvykle nevylézají, vezměte si proto na pomoc osvědčené pomocníky – pasti na štěnice, které přítomnost hmyzu v bytě spolehlivě odhalí.

Vybírat přitom můžete ze tří druhů pastí: existují feromonové pasti, tepelné pasti a pasti pod nohy postele.

Zbavte se štěnic pomocí účinné chemie

Štěnice jsou velmi odolné a běžné prostředky na hubení hmyzu na ně neplatí. Je třeba použít přípravky vyvynuté přímo na likvidaci štěnic. Pro koncové uživatele doporučujeme postřik na štěnice a blechy Protect v kombinaci s insekticidní dýmovnicí na hubení hmyzu. Kompletní nabídku přípravků na hubení štěnic najdete zde: přípravky na štěnice.

Vyhubit štěnice není snadné. Nestačí postříkat kus koberce, a myslet si, že za dva dny bude pokoj. Je potřeba probledat pokoj, pokusit se najít hnízdo štěnic a postřik provést oprravdu pečlivě. Zhruba po 2-3 týdnech je potřeba postřik zopakovat znovu.

Pokud je štěnic v bytě větší množství, svépomocí už se jich zbavíte jen těžko. V takových případech je lepší objednat DDD firmu, která vám provede dezinsekční zásah pomocí profesionálních postřiků. Při větším zamoření bývá někdy potřeba vyházet zamořené polstrované postele a gauče, které postřikem nejdou pořádně ošetřit.

Podrobný článek o štěnicích, jejich vzhledu, rozmnožování, životě, ... najdete zde: vše o štěnicích