Máte doma štěnice? Zbavte se jich pomocí osvědčených přípravků

Máte doma čisto, a tak si myslíte, že se vás štěnice netýkají? Omyl. Štěnice se totiž můžou nastěhovat kamkoliv. A také to dělají, jak ostatně potvrzují zkušenosti stále více českých rodin. Zbavit se štěnic v bytě přitom vůbec není snadné.

Štěnici si domů můžete přivézt odkudkoliv: z exotické dovolené, pobytu na horách, nebo z luxusního hotelu. Domů vám ji ale může zavléct i návštěva. Jedna jediná samička přitom dokáže naklást až pět vajíček denně.

To, že máte doma čisto, přitom nehraje žádnou roli. Štěnici totiž nezajímá, kdy jste naposled vytírali nebo jak často utíráte prach. Touží po jediném: po vaší krvi.

Kousnutí od štěnice versus od komára

Štěnice je parazit, který se živí právě krví. Ovšem jde na to rafinovaně. Zatímco přes den se skrývá v těch nejmenších spárách, v noci vylézá ven. A najde si vás spolehlivě – vycítí vaši tělesnou teplotu, a okamžitě tak ví, jakým směrem se vydat, aby se na vás napásla.

To, že vás pokousala zrovna štěnice, přitom vůbec nemusíte poznat. Kousnutí od štěnic připomínají komára a často se objevují až po několika dnech. Jedna věc by vás ale varovat měla: při sání krve štěnice popolézá, a většinou saje třikrát blízko vedle sebe. Na rozdíl od komára vás také může pokousat i na místech, která máte zakrytá peřinou.

Zjistěte, zda máte doma štěnice

Jak ale jejich přítomnost v bytě poznat? Přes den štěnice obvykle nevylézají, vezměte si proto na pomoc osvědčené pomocníky – pasti na štěnice, které přítomnost hmyzu v bytě spolehlivě odhalí.

Vybírat přitom můžete ze tří druhů pastí: existují feromonové pasti, tepelné pasti a pasti pod nohy postele.

Zbavte se štěnic pomocí účinné chemie

Štěnice jsou velmi odolné a běžné prostředky na hubení hmyzu na ně neplatí. Je třeba použít přípravky vyvynuté přímo na likvidaci štěnic. Pro koncové uživatele doporučujeme postřik na štěnice a blechy Protect v kombinaci s insekticidní dýmovnicí na hubení hmyzu. Kompletní nabídku přípravků na hubení štěnic najdete zde: přípravky na štěnice.

Vyhubit štěnice není snadné. Nestačí postříkat kus koberce, a myslet si, že za dva dny bude pokoj. Je potřeba probledat pokoj, pokusit se najít hnízdo štěnic a postřik provést opravdu pečlivě. Zhruba po 2-3 týdnech je potřeba postřik zopakovat znovu.

Pokud je štěnic v bytě větší množství, svépomocí už se jich zbavíte jen těžko. V takových případech je lepší objednat DDD firmu, která vám provede dezinsekční zásah pomocí profesionálních postřiků. Při větším zamoření bývá někdy potřeba vyházet zamořené polstrované postele a gauče, které postřikem nejdou pořádně ošetřit.

Doporučujeme přečíst:
Odpovědi také nejčastější dotazy o štěnicích či podrobný článek o štěnicích, jejich vzhledu, rozmnožování a životě.