Pachové ohradníky PACHO-LEK® v prodeji

Rozšiřujeme sortiment e-shopu o pachové ohradníky značky PACHO-LEK®.

Pachové ohradníky, označované též jako pachové ploty nebo pachová zradidla, jsou určené k odpuzování zvěře z nežádoucích míst. Typicky je využívají lesníci, zemědělci či zahrádkáři na ochranu před okusy, nebo silničáři k omezení střetů zvěře s motorovými vozidly.

Pomocí systému pachových ohradníků pacholek snadno vybudujete ochranu v požadovaném perimetru. Do země zarazíte sloupky, nasadíte adaptéry, do nich nastříkáte PU pěnu a do pěny vstříknete pachový koncentrát.

V nabídce jsou pachové koncentráty odpuzují spárkatou či černou zvěř nebo kuny.

Pachový ohradník představuje ekologický a zároveň velmi účinný způsob, jak zamezit vniknutí celé řady zvířat na místa, kde je jejich výskyt nežádoucí. Zemědělci a zahrádkáři využívají pachové ohradníky k ochraně úrody. Myslivci zase k ochraně zvířat samotných, můžou totiž zamezit kolizi s auty nebo zemědělskými stroji.

Fungují na jednoduchém principu. V rozestupech 10-30 metrů rozmístíme na hranici pozemku v souvislé řadě sloupky na které aplikujete speciální pěnu která slouží jako nosič pachové látky. Po vytvrdnutí aplikujete do pěny samotný pachový koncentrát. Zvířata jsou pachem koncentrátu odpuzována. Aroma koncentrátu musí vždy dosahovat až k dalšímu nosiči, a tak představuje pro zvířata nepřekonatelnou hradbu – pachový plot.

Pachové ploty můžeme s úspěchem použít jako ochranu před kunami, srnkami nebo divočáky. Pro jednotlivé druhy jsou určeny různé pachové koncentráty, při vývoji koncentrátů byly využity znalosti přirozených predátorů a nepřátel tak, aby byly co nejúčinnější.

Pachový ohradník proti kunám

Kuny mohou způsobit spoustu problémů, protože s velkou chutí rozkousávají různé elektrické kabely. Jejich výskyt vás nepotěší také v případě, že jste chovateli drůbeže.
Pachový ohradník je ekologickou a účinnou ochranou proti kunám. Můžete jej použít k ochraně stodol, skladů, půdních prostor, zemědělských a průmyslových objektů. Použití pachového ohradníku není vhodné v autech a uzavřených obývaných prostorech, protože pach ohradníku je nepříjemný i pro lidi.

Pachový ohradník proti srnkám

Jeleni, srnci ale i daňci s chutí okusují mladé výhonky v ovocných sadech, vinicích a zahradách. Dokáží však napáchat značné škody i na klasických zemědělských plodinách. Pachové ohradníky proti sparkaté dokáží udržet tento druh zvěře mimo vytyčený prostor.

Pachový ohradník nemusí chránit jen vaše plodiny, může být využit i k ochraně zvěře samotné. Pomáhají snižovat výskyt dopravních nehod způsobených srážkou na dálnicích a silnicích první i druhé třídy. Zamezí i sečení srnčat zemědělskými stroji.

Pachový ohradník proti divokým prasatům

Pokud máte problémy s prasaty a divočáky, kteří pronikají na váš pozemek, rozrývají zeminu a poškozují plodiny, jsou pachové ohradníky účinným způsobem, jak je odradit od vstupu bez nákladných stavebních úprav.

Nosič pachového koncentrátu

Občas se můžeme setkat s používáním nosičů z dostupných porézních materiálů jako je vlna, nejlepších výsledků dosáhneme, pokud jako nosič pachového koncentrátu využijeme speciální polyuretanovou pěnu dodávanou výrobcem. Přesto, že tato pěna může na první pohled vypadat podobně, jako obyčejná montážní PU pěna, zásadní rozdíl je v její struktuře. Speciální pěna určená pro použití v pachových plotech má otevřené póry a výrazně vyšší nasákavost než montážní pěna, proto pojme větší množství pachového koncentrátu, který se následně uvolňuje výrazně dělší dobu a ohradník může dobře plnit svojí funkci.

Umístění pachových ohradníků

Nosič pachového koncentrátu můžeme umístit na celou řadu míst, jako jsou patníky u silnice, kůly nebo stromy. Z těchto míst je však snadné pachový nosič odloupnut a ukrást. Toto se bohužel děje velmi často - lidé si koule pěny napuštěné pachovou látkou odnášejí od silnic pro použití na vlastní zahradě. Pokud tomu chceme zamezit a zároveň si zjednodušit práci při aplikaci, doporučujeme využít originálního adaptéru. Pěna v něm dobře drží a nejde snadno zcizit. Adaptér se přivrtává na sloupky, které stačí v požadovaných rozestupech zapíchnout do země.

Aplikace pachových ohradníků

Nejdříve je nutné aplikovat polyuretanovou pěnu. Můžeme ji umístit do originálních adaptérů, nebo na jiný čistý povrch.
Pěna po aplikaci zvětší svůj objem. Ideální množství pěny je zhruba ve velikosti tenisového míčku.
Pěna přestane být lepkavá během několika desítek minut. S aplikací pachového koncentrátu je však dobré počkat cca 5 hodin, po kterých je pěna tuhá v celém svém objemu.
Po vytvrzení vytvoříme v pěně tři otvory o hloubce asi 4 centimetry.
Vsuneme do otvoru aplikátor pachového koncentrátu, trubičku aplikátoru mírně vysuneme a aplikátor krátce zmáčkneme.
Aplikaci provedeme do všech otvorů.
Za jednu vteřinu dojde k uvolnění přibližně jednoho mililitru koncentrátu.
Při aplikaci musí být venkovní teplota vyšší než 5 stupňů.
Doporučujeme používat rukavice (pach koncentrátu není příjemný ani pro lidi)
Pro zajištění dlouhodobé účinnosti je nutné aplikaci opakovat.
Po určité době je nutné znovu aplikovat pachové zradidlo.


Intervaly mezi aplikacemi se liší podle škůdce, kterému chceme zamezit vstup.
U černé zvěře se doporučuje obnova každé 4
týdny, obzvláště v období její migrace za potravou.
V případě odrazování sparkaté zvěře je
interval mezi aplikacemi 2–3 měsíce.
Nejdéle vydrží ochrana účinná v případě kun, a to až 3 měsíce.

Kompletní nabídku pachových ohradníků najdete zde: pasti.cz/pachove-ohradniky