Typhlodromus pyri 50 pásů

Kód: 254261
Přírodní Vyrobeno v ČR
Značka: Biocont
906 Kč 749 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Dravý roztoč Typhlodromus pyri likviduje škodlivé roztoče v sadech a vinicích. Zlikviduje svilušky, hálčivce, i vlnovníky. Aplikuje se od prosince do března pouze 1x za existenci vinice či sadu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Typhlodromus pyri napadá škodlivé roztoče, ale  i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Působí dlouhodobě. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem či dlouhodobě hladovět. Jedna samice vysaje za den asi 8 dospělců svilušky nebo 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy. T. pyri přezimuje ve vinicích a sadech. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti.

Návod k použití

Aplikuje se od prosince do února, pásky nenechávejte v teple. Jednotlivé pásky připevněte sešívačkou či provázkem, ponechejte tak do jara, kdy se roztoči rozlezou do listů. Roztoči se vysazují pouze 1x za existenci vinice či sadu.

Ve vinicích připevněte 1 pásek na každý třetí keř

Na ovocné dřeviny aplikujte 2 – 3 pásky na strom, při intenzivní výsadbě dávka 1–2 pásky na každý druhý strom.

Aplikace se provádí ručně, připevněním plstěného pásu na větev či kmínek. Po vysazení dravého roztoče neaplikujte insekticidy a fungicidy toxické vůči T-pyri. Jejich seznam naleznete v záložce soubory ke stažení u tohoto produktu.

První pomoc při zasažení

Vzhledem k povaze přípravku – živému makroorganismu – nehrozí nebezpečí poškození zdraví. Pri zasažení kůže: zasažené části pokožky umyjte vodou a mýdlem.

Skladování přípravku

Zimní zásilku lze skladovat při teplotě nižší než 0°C po dobu 14 dní. Letní zásilku aplikujte bezprostředně po obdržení, max. do 2 dnů při skladování v chladu a stínu a v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin,nápoju a krmiv.

Složení

 Účinný makroorganismus: Typhlodromus pyri

Doba použitelnosti

při teplotě do 7°C po dobu 14 dní. Po obdržení aplikujte co nejdříve, jedná se o živé organismy!!!

Balení

50 plstěných pásu s roztoči

Upozornění související s bezpečností

Pri aplikaci dodržujte bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismu a používejte běžné osobní ochranné pracovní prostředky: ochrana dýchacích orgánu, rukou, očí a obličeje, těla. Dodatečná ochrana hlavy a nohou: není nutná. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem. Při práci s přípravkem nejezte, nepijte a nekuřte až do odložení ochranného pracovního oděvu a důkladného umytí. Přípravek neohrožuje zdraví lidí, nepoškozuje životní prostředí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora T-pyri a postřik na mšice 22.2.2021 10:49
Dobrý den, jaké přípravky na mšice z vaší nabídky je možné použít na ovocné stromy, kde je aplikovany T-pyri. Předem děkuji za odpověd.
Odpovědět
A Avatar autora T-pyri a postřik na mšice 25.2.2021 09:52
Dobrý den, kompletní přehled produktů, které se smí nebo nesmí používat souběžne s T-pyri najdete na detailu produktu v sekci ke stažení pod názvem Toxicita pro T-pyri. https://www.pasti.cz/user/related_files/toxicita-pripravku-pro-t-pyri-2.pdf
A Avatar autora T-pyri a mšice 4.2.2021 10:04
Dobrý den, hubí T-pyri i mšice? Děkuji za zprávu. Rovenská
Odpovědět
A Avatar autora T-pyri a mšice 4.2.2021 10:07
Dobrý Typhlodromuspyri mšice bohužel nezahubí - jsou na něj moc velké.
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 1.12.2021
Používám ty potvůrky už několik let a jsem s nimi velmi spokojená.
4
Avatar autora | 24.2.2021
+ Je příliš brzo na výsledky po aplikaci.

1
Avatar autora | 15.2.2021
Nemůžu v současné době poskytnou žádné hodnocení zboží. Je to otázka delší doby, kdy mohu posoudit zda je tento produkt funkční.
5
MC Avatar autora | 4.2.2021
Na zahradě mám pásy už 3 roky, a jsem spokojený. Roztoči už se asi pěkně rozlezli, protože chemii už nemusím používat. Teď nakupuji na chatu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení