Typhlodromus pyri 50 pásů

Kód: 254261
Přírodní Vyrobeno v ČR
Značka: Biocont
748 Kč 618 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Dravý roztoč Typhlodromus pyri likviduje škodlivé roztoče v sadech a vinicích. Zlikviduje svilušky, hálčivce, i vlnovníky. Aplikuje se od prosince do března pouze 1x za existenci vinice či sadu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Typhlodromus pyri napadá škodlivé roztoče, ale  i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Působí dlouhodobě. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem či dlouhodobě hladovět. Jedna samice vysaje za den asi 8 dospělců svilušky nebo 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy. T. pyri přezimuje ve vinicích a sadech. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti.

Návod k použití

Aplikuje se od prosince do února, pásky nenechávejte v teple. Jednotlivé pásky připevněte sešívačkou či provázkem, ponechejte tak do jara, kdy se roztoči rozlezou do listů. Roztoči se vysazují pouze 1x za existenci vinice či sadu.

Ve vinicích připevněte 1 pásek na každý třetí keř

Na ovocné dřeviny aplikujte 2 – 3 pásky na strom, při intenzivní výsadbě dávka 1–2 pásky na každý druhý strom.

Aplikace se provádí ručně, připevněním plstěného pásu na větev či kmínek. Po vysazení dravého roztoče neaplikujte insekticidy a fungicidy toxické vůči T-pyri. Jejich seznam naleznete v záložce soubory ke stažení u tohoto produktu.

První pomoc při zasažení

Vzhledem k povaze přípravku – živému makroorganismu – nehrozí nebezpečí poškození zdraví. Pri zasažení kůže: zasažené části pokožky umyjte vodou a mýdlem.

Skladování přípravku

Zimní zásilku lze skladovat při teplotě nižší než 0°C po dobu 14 dní. Letní zásilku aplikujte bezprostředně po obdržení, max. do 2 dnů při skladování v chladu a stínu a v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin,nápoju a krmiv.

Složení

 Účinný makroorganismus: Typhlodromus pyri

Doba použitelnosti

při teplotě do 7°C po dobu 14 dní. Po obdržení aplikujte co nejdříve, jedná se o živé organismy!!!

Balení

50 plstěných pásu s roztoči

Upozornění související s bezpečností

Pri aplikaci dodržujte bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismu a používejte běžné osobní ochranné pracovní prostředky: ochrana dýchacích orgánu, rukou, očí a obličeje, těla. Dodatečná ochrana hlavy a nohou: není nutná. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem. Při práci s přípravkem nejezte, nepijte a nekuřte až do odložení ochranného pracovního oděvu a důkladného umytí. Přípravek neohrožuje zdraví lidí, nepoškozuje životní prostředí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora T-pyri a postřik na mšice 22.2.2021 10:49
Dobrý den, jaké přípravky na mšice z vaší nabídky je možné použít na ovocné stromy, kde je aplikovany T-pyri. Předem děkuji za odpověd.
Odpovědět
A Avatar autora T-pyri a postřik na mšice 25.2.2021 09:52
Dobrý den, kompletní přehled produktů, které se smí nebo nesmí používat souběžne s T-pyri najdete na detailu produktu v sekci ke stažení pod názvem Toxicita pro T-pyri. https://www.pasti.cz/user/related_files/toxicita-pripravku-pro-t-pyri-2.pdf
A Avatar autora T-pyri a mšice 4.2.2021 10:04
Dobrý den, hubí T-pyri i mšice? Děkuji za zprávu. Rovenská
Odpovědět
A Avatar autora T-pyri a mšice 4.2.2021 10:07
Dobrý Typhlodromuspyri mšice bohužel nezahubí - jsou na něj moc velké.
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 24.2.2021
+ Je příliš brzo na výsledky po aplikaci.

1
Avatar autora | 15.2.2021
Nemůžu v současné době poskytnou žádné hodnocení zboží. Je to otázka delší doby, kdy mohu posoudit zda je tento produkt funkční.
5
MC Avatar autora | 4.2.2021
Na zahradě mám pásy už 3 roky, a jsem spokojený. Roztoči už se asi pěkně rozlezli, protože chemii už nemusím používat. Teď nakupuji na chatu.