Hlístice Nemagreen proti chroustům (5 mil.)

Kód: 25636
Přírodní
Značka: Biocont
198 Kč 164 Kč bez DPH
vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora proti ponravám chroustů a listokazů. Ošetří plochu 10m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Larvy chroustů často okusují kořínky trávy a působí škody na trávníku. Hlístice Nemagreen představují účinnou ekologickou ochranu před ponravami chroustů, jejich menších příbuzných - chroustků a dalších škodlivých larev.

Popis přípravku Nemagreen

Obsahuje hlístice rodu Heterorhabiditis Bacteriophora, které slouží jako biologická ochrana proti velkému spektru larev jako jsou larvy listokaze zahradního (Phyllopertha horticola a Phyllophaga spp.) Amphimallon solstitialis, Hoplia philanthus, larvy listokaze japonského, východního a asijského zahradního (Popillia japonica, Exomala orientalis, Autoserica castanea), larvy listokaze kovového (Anomala dubia), chroustka letního (Amphimallon solstitiale)a chroustka jarního (Holochelus aequinoctialis), je také účinný na malé ponravy chrousta obecného Melolontha melolontha.

Jak Nemagreen funguje?

Hlístice aktivně vyhledávají ponravy chroust skryté v půdě a tělními otvory do nich pronikají. V larvách hlístice vypouštějí speciální symbiotické bakterie, které proměňují tkáň larev na potravu. Hlístice tak larvy postupně zevnitř vyžírají. Napadené larvy do několika hodin či dní uhynou. Po uhynutí ponravy z její mrtvolky (takzvaného kadávru) hlístice vylezou a hledají další kořist. Pro jiné organismy jsou hlístice neškodné, napadají výlučně ponravy chroustů a chroustků.

Aplikace Nemagreenu

Aplikace hlístice proti chroustům se doporučuje od konce června do poloviny října. Ideální teplota pro dosažení maximálního účinku je od 12 do 30 °C, nižší či vyšší teploty mohou být pro hlístice smrtelné.

Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer.

Aplikaci lze provádět klasickým postřikovačem, po smíchání s vodou a případně i smáčedlem. Před aplikací je nutné roztok důkladně promíchat. Po aplikaci je vhodné ošetřenou plochu nebo trávník ještě jednou dobře pozalévat. Tak dojde k lepšímu zasáknutí roztoku s hlísticemi do půdy. 

Listokaz: Aplikace od poloviny července do konce září. Nemagreen lze použít, ale není na toto použití registrovaný.

Chroustci: Aplikace od poloviny srpna do poloviny září.

5 mil hlístic je na plochu 10m2.

Skladování

Nemagreen je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemagreen není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí. Nejsou ustanovena žádná speciální bezpečnostní opatření nebo postupy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: