Hlístice Nemagreen proti chroustům (50 mil.)

Kód: 25637
Přírodní
Značka: Biocont
1 280 Kč 1 058 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Parazitické hlístice Heterorhabditis bacteriophora k likvidaci larev chroustů a listokazů. Ošetří plochu 100m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Larvy chroustů a jejich příbuzných brouků listokazů často okusují kořínky rostlin a působí škody na trávníku. Hlístice Nemagreen jsou přirozeným nepřítelem všech škodlivých larev.

Popis přípravku Nemagreen 50mil.

Balení obsahuje hlístice rodu Heterorhabiditis Bacteriophora. Hlístice ochrání vaši zahradu před škodlivými larvami brouků jako je listokaz zahradní (Phyllopertha horticola a Phyllophaga spp.) Amphimallon solstitialis, Hoplia philanthus, listokaz japonský, východní a asijský zahradní (Popillia japonica, Exomala orientalis, Autoserica castanea), listokaz kovový (Anomala dubia), chroustek letní (Amphimallon solstitiale) a chroustek jarní (Holochelus aequinoctialis). Nemagreen je rovněž účinný na malé ponravy chrousta obecného Melolontha melolontha.

Účinek Nemagreenu

Hlístice aktivně vyhledávají larvy listokazů a chroustů v půdě, pronikají do nich tělními otvory a pomoc speciálních symbiotických bakterií postupně proměňují tkáň larev na potravu. Hlístice larvy postupně vyžerou zevnitř. Napadené larvy uhynou do několika hodin, nejpozději dní. Kadávry mrtvých larev následně hlístice opouštějí a hledají další kořist.

Aplikace Nemagreenu

Aplikace hlístice proti chroustům se doporučuje od konce června do poloviny října. Ideální teplota pro dosažení maximálního účinku je od 12 do 30 °C, nižší či vyšší teploty mohou být pro hlístice smrtelné.

Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer, kdy je půda vlhká.

Pro aplikaci hlástic je ideální klasický postřikovač. Nemagreen stačí smíchat s vodou, případně i se smáčedlem. Před aplikací je nutné roztok důkladně promíchat. Po aplikaci je vhodné ošetřenou plochu nebo trávník ještě jednou dobře zalít. Dojde tak k lepšímu zasáknutí roztoku s hlísticemi do půdy. 

Listokaz: Aplikace od poloviny července do konce září. Nemagreen lze použít, ale není na toto použití registrovaný.

Chroustci: Aplikace od poloviny srpna do poloviny září.

5 mil hlístic je na plochu 10m2.

Skladování

Nemagreen je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemagreen není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí. Nejsou ustanovena žádná speciální bezpečnostní opatření nebo postupy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: