Jak se zbavit krtinců v trávníku

Po současných mírných zimách připomínají zahrady mnoha z nás kvůli krtčím hromádkám spíše zorané pole než udržovaný trávník. Zde se dozvíte, jak krtky ze zahrady vyhnat.

Než se pustíme do rovnání, jarní vertikutace a dosévání trávníku, je dobré krty ze zahrady nejdřív vyhnat, aby naše práce nebyla zbytečná a trávník nebyl po pár dnech opět zničený.

K vyhnání krtků ze zahrady jsou nejvhodnější odpuzovače krtků.

Odpuzovače krtků fungují buď na principu zvuku, který se šíří přímo chodbičkami, nebo na principu vibrací, které se šíří zeminou. V případě zvukových a ultrazvukových odpuzovačů je vhodné aby odpuzovač nevysílal jen jeden nepřetržitý signál, ale aby ho střídal, proto aby si na něj škůdce nezvykl.

Ultrazvukové odpuzovače krtků většinou kvůli vyšší účinnosti na krtky kombinují ultrazvuk s klasickým zvukem, proto jsou slyšitelné i pro lidi, a nejsou tak vhodné k umístění například blízko terasy, nebo zahradního posezení, protože by nás svým zvukem rušily.

Vibrační odpuzovače krtků nevydávají krom slabého zvuku motorku žádné slyšitelní signály, proto se dají používat i v blízkosti míst, kde se pohybují lidé.

wk0675-hlinaV obchodě pasti.cz nabízíme pouze odpuzovače firmy Weitech, což je světová špička ve vývoji a výrobě oduzovačů a plašičů škůdců s mnohaletou tradicí a zkušenostmi v tomto oboru.

Zástupcem zvukových plašičů je ultrazvukový odpuzovač krtků Weitech WK0675

WK0675 funguje na principu vysílání ultrazvukových a akustických signálů, které se z plašiče šíří krtčími chodbičkami, a krtkům, hrabošům a hryzcům jsou natolik nepříjemné, že prostor chráněný plašičem během několik dnů opustí. Weitech WK 0675 je účinný na 100m², a je napájený bateriemi, které v něm vydrží 3-4 měsíce.

 

Solární odpuzovač Weitech WK-0677
Zástupcem vibračních plašičů je solární odpuzovač krtků Weitech WK0677

WK0677 funguje na principu vibrací, které se šíří zeminou do vzdálenosti až 15 metrů od plašiče. Vzdálenost na jakou odpuzovač funguje závisí na typu zeminy - čím hutnější zemina, tím dál se vibrace šíří, v písčité půdě se vibrace šíří hůře. Tento přístroj je dodáván se solárním panelem, proto není třeba měnit baterie ani se o přístroj jakkoli jinak starat.