Náhrada za postřiky Fendona, Mythic, Biopren, Cipex, Permex a Bagosel

Profesionální postřiky proti štěnicím, prodávané pod názvy Fendona, Mythic, Biopren, Cipex a Permex se již nesmí široké veřejnosti na e-shopu prodávat. Přímá náhrada neexistuje, jako nejlepší neprofesionální postřiky lze doporučit sprej na štěnice a blechy Protect.

Podobně je na tom Mythic gel na šváby, který lze vhodně nahradit gelovou nástrahou Imidasect šváb a koncentrát na komáry Bros Bagosel, za který lze doporučit produkt Atak sada proti klíšťatům a komárům.

Popis přípravku Fendona® 6 SC

Účinný reziduální pyretroidní insekticid ve koncentrátu proti širokému spektru lezoucího i létajícího hmyzu.

Fendona® 6 SC zanechává vysoký obsah reziduí a má nízkou toxicitu pro člověka a domácí zvířata.

Postřik se používá v domácnostech, veřejných budovách včetně nemocnic, hotelů,restaurací, kuchyní a pro průmyslové podniky včetně potravinářských závodů. V drůbežárnách se používá proti červeným roztočům.

Popis přípravku Mythic 10 SC

Mythic 10 SC představuje nový rozměr v hubení štěnic a dalších hmyzích škůdců, a to zejména zcela odlišným mechanismem účinku než dosud používané insekticidy, především ze skupiny pyrethroidů.
Učinkuje na úrovni mitochondriálního dýchání, rozvrací energetický systém buňky, a tím i celého organizmu cílových druhů hmyzu.
Účinná látka chlorfenapyr se stává pro hmyz toxickou až po vstupu do organizmu působením hmyzích hormonů.
Navíc je na rozdíl od pyrethroidů pro hmyz zcela neidentifikovatelný, a ten se proto kontaktu s insekticidem na ošetřených plochách nevyhýbá.
Spolehlivá účinnost i na populace štěnic a švábů rezistentních vůči pyrethroidům činí z přípravku Mythic 10 SC zvláště cenný prostředek pro profesionální použití v oblasti komunální hygieny.

Mythic 10 SC - sám hubí problematický hmyz Chlorfenapyr byl zaveden do ochrany rostlin v roce 2001, v roce 2006 obdržel první
povolení pro komunální hygienu v USA, především jako termicid. Záhy poté se stal neodmyslitelnou součástí profesionální ochrany proti škůdcům v severní Americe. Jeho význam stále stoupá s nárůstem výskytu štěnic, především s populacemi
tohoto parazita, odolnými proti celým skupinám účinných látek (hlavně pyrethroidům a organofosfátům).
Četné studie dokazují, že Mythic 10 SC, respektive jeho účinná látka chlorfenapyr, je velmi účinný proti mravencům, štěnicím a švábovitému hmyzu. Citlivost vůči chlorfenapyru je zvláště vysoká u populací rezistentních vůči pyrethroidům.

Popis přípravku Cipex 10E

Insekticidní emulgovatelný koncentrát, určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti širokému spektru škodlivého létajícímu hmyzu, jako jsou mouchy, komáři, pakomáři, vosy, zavíječi, tiplici a muchničky, a lezoucímu hmyzu jako jsou rusi, švábi, mravenci, rybenky, pavouci, brouci, blechy, apod. v bytech, školách, veřejných budovách, úřadech, rekreačních objektech, hotelích, ubytovnách zařízeních, restauracích, provozovnách veřejného stravování, zdravotnických zařízeních, potravinářských výrobnách a provozovnách, v průmyslových provozovnách, v objektech živočišné výroby, v objektech chovů zvířat, v prostředcích veřejné dopravy a pro hubení dospělých komárů v okolí obytných budov pod.

Popis přípravku Permex 10E

Insekticidní koncentrát ve vodní mikroemulzi určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti škodlivému létajícímu hmyzu, jako jsou mouchy, komáři, pakomáři, vosy, zavíječi, tiplici a muchničky, a proti lezoucímu hmyzu jako jsou rusi, švábi, štěnice, mravenci, rybenky, brouci, blechy, apod..

Použitelný v bytech, školách, veřejných budovách, úřadech, rekreačních objektech, hotelích, ubytovnách zařízeních, restauracích, provozovnách veřejného stravování, zdravotnických zařízeních, potravinářských výrobnách a provozovnách, průmyslových provozovnách, v objektech živočišné výroby, v objektech chovů zvířat, v prostředcích veřejné dopravy a pro hubení dospělých komárů v okolí obytných budov pod.

Popis přípravku Mythic gel

Mythic Gel je profesionální nástraha k okamžitému použití pro kontrolu švábů, včetně rusů domácích (Blattella germanica), švábů obecných (Blatta orientalis) a švábů amerických (Periplaneta americana), a to jak nymf, tak dospělců. Mythic Gel obsahuje vysoce účinnou kombinaci atraktantu a účinné látky vedoucí k cílenému, rychlému a spolehlivému úplnému vymýcení populací švábovitého hmyzu.