Krtek obecný: je hubení krtků legální nebo ne?

Podle platné legislativy je krtek obecný chráněný živočich. Krtka smíte zabít pouze za dvou předpokladů:

  1. Působí vám škody na oploceném pozemku
  2. Ohrožuje vaše zdraví tím, že byste si mohli například způsobit výron kotníku při došlápnutí na podhrabanou zem a propadu nohy do chodbičky

Nastává ale další problém: prodej všech produktů určených k hubení krtků již byl zakázán. Dostupné jsou pouze produkty k odpuzování krtků. Železa na krtky ani gely na krtky již nelze zakoupit. V prodej sice zůstal známý STOP gel na krtky, ale již neobsahuje účinnou látku, která krtky hubila. Gel už funguje pouze jako odpuzovač krtků, krtka jím nezlikvidujete.

Jediným řešením jsou produkty na odpuzování krtků - granule, postřiky, pachové a elektronické odpuzovače nebo trubkové pasti na odchyt živých krtků.

V doprodeji jsou poslední kusy dýmovnic na krtky. Výrobce ukončuje výrobu a další již nebudou.

Dříve se proti krtkům s úspěchem používal také karbid. Dnes je to již zakázáno a karbid se tak legálně smí používat pouze do karbidových lamp. Na obale výrobku proto nenaleznete zmínku o krtkovi či jeho obrázek, a ani my vám použití karbidu k hubení krtků nemůžeme doporučit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení