Vigonez Mars - pasta na hubení hlodavců 150g

Kód: 38581
Novinka
Značka: Vigonez
98 Kč 81 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.7.2022

Jed na hlodavce ve formě pasty v papírových sáčcích, které si hlodavci sami rozkoušou. Nástraha je pro hlodavce velmi lákavá, a díky účinné látce brodifakum i velmi účinná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Pasta Vigonez Mars 25 je deratizační nástraha určená k hubení myší a potkanů. Díky svému složení je pro hlodavce velmi lákavá, a díky účinné látce brodifakum i velmi účinná.

Pasta funguje na principu ředění krve, proto dochází k úhynu škůdce až po 4-10 dnech. Díky této vlastnosti je pasta vhodná i na hubení potkanů, protože díky zpožděnému účinku se pastou nakrmí celé potkaní společenstvo.

Návod k použití:

Vigonez Mars na myši

Při hubení populace myší domácích se na jednu nástrahovou stanici používá 20 až 40 g pasty VIGONEZ MARS 25. To odpovídá 2 až 4 sáčkům připraveným k použití, každý po 10 g. Pokud je třeba více než jedna stanice, stanice se doporučuje rozmisťovat v minimální vzdálenosti 5 metrů mezi jednotlivými stanicemi.

Nástrahové stanice je třeba pravidelně kontrolovat, doplňovat návnadu a odstraňovat těla uhynulých myší. Zpočátku deratizace je nutné kontrolovat každé 2 až 3 dny, později nejméně jednou týdně.

Vigonez Mars na potkany

Při hubení populace potkanů se na jednu nástrahovou stanici používá 100 až 200 g pasty VIGONEZ MARS 25. To odpovídá 10 až 20 sáčkům po 10 g. Minimální vzdálenost mezi jednotlivými stanicemi by měla být 5 metrů, doporučuje se 10 až 15 metrů od sebe. Stanice se musí nacházet v místech, kde nehrozí jejich zaplavení vodou. Pokud byla některá z návnad poškozená vodou nebo znečištěná, je nutno ji vyměnit.

Nástrahové stanice je třeba kontrolovat na počátku deratizace cca vždy po 5 dnech, později alespoň jednou týdně. Při kontrole se prověřuje neporušenost staniček, doplňují se sáčky s návnadou a v případě potřeby se odstraňují těla uhynulých potrkanů. V případě potřeby je třeba doplnit návnadu.

První pomoc při zasažení

Přípravek VIGONEZ MARS 25 obsahuje látku zabraňující srážlivosti krve. V případě požití se můžou projevit (i opožděně) příznaky jako krvácení z nosu a krvácení z dásní. V těžkých případech se můžou objevit hematomy a krev ve stolici nebo v moči. Protilátka: Vitamín K1, který může podávat výhradně zdravotnický nebo veterinární personál.

V případě kontaktu s pokožkou zasažené místo omývejte vodou a poté vodou s mýdlem. Při zasažení očí proplachujte přípravkem k proplachování očí nebo vodou. Oční víčka je třeba držet otevřené nejméně 10 minut.

V případě, že se přípravek dostane do úst, je třeba ústní dutinu opatrně vyplachovat vodou. Pokud je poškozený vbezvědomí, nedávat mu nic do úst. Nevyvolávat zvracení. V případě požití je třeba neprodleně kontaktovat lékaře a ukázat mu obal nebo etiketu přípravku. V případě požití domácím zvířetem je třeba kontaktovat veterináře.

Účinná látka

Brodifakum (č. CAS 56073-10-0) 0,0025g / 100g výrobku 

Doba použitelnosti

Minimálně 2 roky od data výroby.

Balení

150g (asi 15 sáčků)

Upozornění související s bezpečností

Hlodavci můžou být nositeli nemoci. Není vhodné se jich dotýkat holýma rukama, k jejich odstranění je třeba použít rukavice nebo nářadí.

VIGONEZ MARS 25 PASTA Biocidní přípravek – CZ-0020871-0000

vystraha-plice

      VAROVÁNÍ

Věty o nebezpečnosti:
H373 Může poškodit orgány při dlouhodobém nebo opakovaném vystavení.

Pokyny pro bezpečné zacházení:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.
P301+P310 V PŘÍPADĚ POLKNUTÍ: Okamžitě kontaktujte odbornou pomoc nebo lékaře.
P308+P313 PŘI expozici nebo podezření na ni: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
P501 Obsah/balení je nutné předat k likvidaci firmě, která má potřebná povolení, v souladu s předpisy daného státu.

Před použitím si důkladně přečtěte tuto etiketu. Přípravkem nesmí být kontaminovány potraviny, nápoje ani krmiva, ani plochy, s kterými tyto přicházejí do kontaktu. Přípravek nesmí být aplikován přímo na zvířata. Přípravek nesmí být používán v rozporu s touto etiketou, k jiným účelům, jiným způsobem, ani v rozporu s platnými právními předpisy.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky proti hlodavcům, rodenticidy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Kuna v podkroví 11.2.2022 07:32
Dobrý den, našel jsem, že by přípravek měl fungovat i proti kunám, je to opravdu tak? Jsem už zoufalý z neustálého ničení střechy a uklízení výkalů. Prosím jaké množství je potřeba koupit pro dávkování na kunu? Děkuji.
Odpovědět
A Avatar autora Kuna v podkroví 27.2.2022 13:04
Dobrý den, v polsku se vigonez mars prodává přímo jako jed na kuny. U nás se z legislativních důvodů k tomuto účelu prodávat nesmí. Ale jedná se o totožný produkt.
5
6x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 3.6.2022
Kuny si nemohou vynachválit, jak chutná!
3
Avatar autora | 12.5.2022
+ kladné recenze na spolehlivost u hlodavců
- nemohu zatím posoudit z vlastní zkušenosti - návnada ještě nebyla sežrána

objednával jsem dle kategorie výrobku jed na kunu. Přišel mi ale tento výrobek - jed na hlodavce. V popisu nic o účinku není, tak uvidím jestli to nějaká potvora sežere. V každém případě to bude něco, co na své půdě rozhodně nechci.
5
Avatar autora | 23.11.2021
+ Funguje

5
Avatar autora | 27.8.2021
Funguje!
5
T Avatar autora | 25.2.2021
Velmi účinné.
5
P Avatar autora | 23.2.2021
Sacky jsem si dlouhe roky vozil z polska Potvoram chutnaji a funguji paradne

Vigonez je Polský výrobce přípravků pro hubení a odpuzování hlodavců a hmyzu.

Společnost VIGONEZ byla založena v roce 2003 a od počátku své činnosti se zaměřuje na vývoj a výrobu deratizačních a dezinfekčních prostředků. Jako profesionální výrobce od té doby vyrábí prostředky na hubení hmyzu a hubení hlodavců. Produkty Vigonez jsou účinné i v situacích, kdy jiné přípravky selhávají!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení