Vigonez Mars - pasta na hubení hlodavců 150g

Kód: 38581
98 Kč 81 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023

Jed na hlodavce ve formě pasty v papírových sáčcích, které si hlodavci sami rozkoušou. Nástraha je pro hlodavce velmi lákavá, a díky účinné látce brodifakum i velmi účinná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Pasta Vigonez Mars 25 je deratizační nástraha určená k hubení myší a potkanů. Díky svému složení je pro hlodavce velmi lákavá, a díky účinné látce brodifakum i velmi účinná.

V jiných zemích se tato pasta prodává i jako jed na kuny, a zákazníci se nás často ptají, zda je možné jej takto použít. Zde je naše odpověď: vzhledem k tomu, že v České republice je trávení kun zakázáno, a tento přípravek není k tomuto účelu v ČR registrován, jeho použití proti kunám striktně nedoporučujeme.

Pasta funguje na principu ředění krve, proto dochází k úhynu škůdce až po 4-10 dnech. Díky této vlastnosti je pasta vhodná i na hubení potkanů, protože díky zpožděnému účinku se pastou nakrmí celé potkaní společenstvo.

Návod k použití:

Vigonez Mars na myši

Při hubení populace myší domácích se na jednu nástrahovou stanici používá 20 až 40 g pasty VIGONEZ MARS 25. To odpovídá 2 až 4 sáčkům připraveným k použití, každý po 10 g. Pokud je třeba více než jedna stanice, stanice se doporučuje rozmisťovat v minimální vzdálenosti 5 metrů mezi jednotlivými stanicemi.

Nástrahové stanice je třeba pravidelně kontrolovat, doplňovat návnadu a odstraňovat těla uhynulých myší. Zpočátku deratizace je nutné kontrolovat každé 2 až 3 dny, později nejméně jednou týdně.

Vigonez Mars na potkany

Při hubení populace potkanů se na jednu nástrahovou stanici používá 100 až 200 g pasty VIGONEZ MARS 25. To odpovídá 10 až 20 sáčkům po 10 g. Minimální vzdálenost mezi jednotlivými stanicemi by měla být 5 metrů, doporučuje se 10 až 15 metrů od sebe. Stanice se musí nacházet v místech, kde nehrozí jejich zaplavení vodou. Pokud byla některá z návnad poškozená vodou nebo znečištěná, je nutno ji vyměnit.

Nástrahové stanice je třeba kontrolovat na počátku deratizace cca vždy po 5 dnech, později alespoň jednou týdně. Při kontrole se prověřuje neporušenost staniček, doplňují se sáčky s návnadou a v případě potřeby se odstraňují těla uhynulých potkanů. V případě potřeby je třeba doplnit návnadu.

První pomoc při zasažení

Přípravek VIGONEZ MARS 25 obsahuje látku zabraňující srážlivosti krve. V případě požití se můžou projevit (i opožděně) příznaky jako krvácení z nosu a krvácení z dásní. V těžkých případech se můžou objevit hematomy a krev ve stolici nebo v moči. Protilátka: Vitamín K1, který může podávat výhradně zdravotnický nebo veterinární personál.

V případě kontaktu s pokožkou zasažené místo omývejte vodou a poté vodou s mýdlem. Při zasažení očí proplachujte přípravkem k proplachování očí nebo vodou. Oční víčka je třeba držet otevřené nejméně 10 minut.

V případě, že se přípravek dostane do úst, je třeba ústní dutinu opatrně vyplachovat vodou. Pokud je poškozený vbezvědomí, nedávat mu nic do úst. Nevyvolávat zvracení. V případě požití je třeba neprodleně kontaktovat lékaře a ukázat mu obal nebo etiketu přípravku. V případě požití domácím zvířetem je třeba kontaktovat veterináře.

Účinná látka

Brodifakum (č. CAS 56073-10-0) 0,0025g / 100g výrobku 

Doba použitelnosti

Minimálně 2 roky od data výroby.

Balení

150g (asi 15 sáčků)

Upozornění související s bezpečností

Hlodavci můžou být nositeli nemoci. Není vhodné se jich dotýkat holýma rukama, k jejich odstranění je třeba použít rukavice nebo nářadí.

VIGONEZ MARS 25 PASTA Biocidní přípravek – CZ-0020871-0000

vystraha-plice

      VAROVÁNÍ

Věty o nebezpečnosti:
H373 Může poškodit orgány při dlouhodobém nebo opakovaném vystavení.

Pokyny pro bezpečné zacházení:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.
P301+P310 V PŘÍPADĚ POLKNUTÍ: Okamžitě kontaktujte odbornou pomoc nebo lékaře.
P308+P313 PŘI expozici nebo podezření na ni: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
P501 Obsah/balení je nutné předat k likvidaci firmě, která má potřebná povolení, v souladu s předpisy daného státu.

Před použitím si důkladně přečtěte tuto etiketu. Přípravkem nesmí být kontaminovány potraviny, nápoje ani krmiva, ani plochy, s kterými tyto přicházejí do kontaktu. Přípravek nesmí být aplikován přímo na zvířata. Přípravek nesmí být používán v rozporu s touto etiketou, k jiným účelům, jiným způsobem, ani v rozporu s platnými právními předpisy.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky proti hlodavcům, rodenticidy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
7x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
5
A Avatar autora | 22.11.2022
Každý den potvůrky konzumují návnadu. Na výsledky musím ještě počkat , účinnost za 4-10 dní.
5
Avatar autora | 3.6.2022
Kuny si nemohou vynachválit, jak chutná!
3
Avatar autora | 12.5.2022
+ kladné recenze na spolehlivost u hlodavců
- nemohu zatím posoudit z vlastní zkušenosti - návnada ještě nebyla sežrána

objednával jsem dle kategorie výrobku jed na kunu. Přišel mi ale tento výrobek - jed na hlodavce. V popisu nic o účinku není, tak uvidím jestli to nějaká potvora sežere. V každém případě to bude něco, co na své půdě rozhodně nechci.
5
Avatar autora | 23.11.2021
+ Funguje

5
Avatar autora | 27.8.2021
Funguje!
5
T Avatar autora | 25.2.2021
Velmi účinné.
5
P Avatar autora | 23.2.2021
Sacky jsem si dlouhe roky vozil z polska Potvoram chutnaji a funguji paradne
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Kuna v podkroví 11.2.2022 07:32
Dobrý den, našel jsem, že by přípravek měl fungovat i proti kunám, je to opravdu tak? Jsem už zoufalý z neustálého ničení střechy a uklízení výkalů. Prosím jaké množství je potřeba koupit pro dávkování na kunu? Děkuji.
Odpovědět
A Avatar autora Kuna v podkroví 27.2.2022 13:04
Dobrý den, v polsku se vigonez mars prodává přímo jako jed na kuny. U nás se z legislativních důvodů k tomuto účelu prodávat nesmí. Ale jedná se o totožný produkt.

Vigonez je Polský výrobce přípravků pro hubení a odpuzování hlodavců a hmyzu.

Společnost VIGONEZ byla založena v roce 2003 a od počátku své činnosti se zaměřuje na vývoj a výrobu deratizačních a dezinfekčních prostředků. Jako profesionální výrobce od té doby vyrábí prostředky na hubení hmyzu a hubení hlodavců. Produkty Vigonez jsou účinné i v situacích, kdy jiné přípravky selhávají!