Mravenci: když babské rady nefungují

Hned s příchodem jara se v interiérech začínají objevovat mravenci. Kolikrát je až záhadou, kudy se dostávají dovnitř. Na fasádě nejsou vidět praskliny, rámy oken těsní, ale mravenci si cestu stejně najdou. Po prvním mravenčím útoku na spíž nebo kuchyňskou linku je jasné, že na babské rady není čas. Hlavní je rychlá a trvalá likvidace. Co použít? Vybíráme to nejlepší a máme pro vás tři tipy.

mravenci-na-chodnicku 

Záludné domečky

Praxí odzkoušená metoda je takzvaný domeček na hubení mravenců značky Bros. Jde o jedovou nástrahu ukrytou v malé uzavřené krabičce, kterou stačí mravencům položit do cesty. Například pod kuchyňskou linku za krycí sokl, na zem ke zdi, nebo na terasu.

Mravenčí průzkumníci rychle najdou cestu do domečku skrz některý z malých otvorů. A začnou si pochutnávat na skvělém gelu, který najdou uvnitř. Chutná jim tak moc, že jej hned začnou nosit do hnízda, kde se nakrmí ostatní mravenci i královna. Do několika dní uhyne celá mravenčí kolonie a vy máte klid.

Výhody domečku Bros:

  • bezúdržbovost: dostatečné množství jedu v krabičce, není třeba doplňovat,
  • bezpečná nástraha: nehrozí pozření domácími mazlíčky či dětmi,
  • univerzální: do interiéru i exteriéru, nástraha odolá dešti, funguje i proti faraonům ve spíži,
  • výhodné: velmi dobrý poměr cena / užitné vlastnosti, zejména v porovnání s německou konkurenční značkou Loxiran.

Shrnutí: Spolehlivá a bezpečná likvidace mravenců, bez práce a za skvělou cenu. Detail produktu ZDE.

Sprej 007 proti mravencům

Druhým favoritem, tentokrát s rychlejším účinkem, je postřik na mravence s příznačným názvem Bros 007. Sprej mravence likviduje se stejnou razancí jako stejnojmenný agent tajné služby.

Sprej funguje kontaktně, na bázi tzv. mikrokapslí. Stačí nasprejovat plochy, kde očekáváte výskyt mravenců, a mravenci, kteří s navlhčenou plochou přijdou do kontaktu (nesmíte je zabít), si odnášejí mikročástečky spreje nalepené na těle do hnízda. Tam se chemická látka dominovým efektem šíří na ostatní mravence a za 3 až 4 hodiny mravence zahubí.

Opět dochází k vyhynutí celé mravenčí kolonie. Zní to až zázračně a také to zázračné je. Funguje to. Tato metoda je vhodná na likvidaci mravenců na zahradních chodníčcích, terasách apod. Sprej hubí i jiný lezoucí hmyz.

Shrnutí: účinný sprej za velmi dobrou cenu, snadná aplikace a likvidace celé kolonie. Detail produktu ZDE.

Jedový prášek

Naše třetí doporučení má podobu prášku Bros proti mravencům, určeného k venkovnímu použití. Je k dostání v baleních 100g , 250g nebo v obřím 1kg balení, které stačí na vyhubení až 100 mravenčích hnízd, včetně královen.

Princip je opět stejný: prášek obsahuje silný atraktant, kterému mravenci neodolají a zanášejí jej do hnízda. Samozřejmě netuší, že to znamená konec celé kolonie i královny.

Prášek stačí nasypat pomocí sypátka k hnízdu nebo na mravenčí cestičky. Alternativně lze připravit zálivku, která má okamžitý účinek. Výhodné, pokud objevíte puklinu v zemi, ze které mravenci vylézají a kde mají hnízdo.

Shrnutí: cenově výhodné balení jedu na mravence, s účinností 24 hodin od okamžiku aplikace.

Ať vás už mravenci začali trápit, nebo jen chcete být připraveni na sezónu, věříme, že si z našich doporučení něco vyberete. Detaily zmíněných přípravků naleznete níže.