Proč používat deratizační staničky na potkany a myši?

Oblíbili si váš dům, byt nebo chalupu hlodavci? Zbavit se jich můžete snadno – buď za pomoci pastí, nebo účinného jedu. Nezapomínejte při tom ale na bezpečnost.

Past na myši nebo jedová nástraha patří mezi spolehlivé způsoby, jak se hlodavců v domácnosti (ať už jde o myši, krysy nebo třeba potkany) zbavit. Buďte při tom ale opatrní. Obzvlášť pokud s vámi žijí malé děti nebo domácí mazlíčci. Stačí totiž jen chvilka nepozornosti a k jedu, původně určenému škůdci, se mohou dostat i oni.

Vždy proto platí – chcete-li nastražit pasti nebo jed, používejte k tomu speciální deratizační staničky

Co je deratizační stanička?

Deratizační staničky jsou malé plastové boxy s otvory, do kterých past nebo jed umístíte. Podle škůdce můžete vybírat budď staničky na myši, nebo větší staničky na potkany.

Mimochodem, do staničky můžete umístit i nejedovatou návnadu. Tu využijete především jako prevenci, nebo pokud máte na výskyt hlodavců teprve podezření, a potřebujete ho potvrdit. Dokud bude návnada netknutá, můžete být v klidu.Pokud bude okousaná, znamená to, že se ve vašem domě myši nebo potkani skutečně vyskytují a je třeba situaci začít co nejrychleji řešit.

Proč deratizační staničky používat?

  • díky umístění jedu nebo pasti do deratizační staničky snížíte riziko, že se k jedu nebo pasti dostane jiné zvíře, než škůdce, kterého se chcete zbavit.
  • škůdci, jako jsou myši nebo potkani, navíc mají uvnitř staničky větší pocit bezpečí. Jedovou nástrahu tak zkonzumují s větší pravděpodobností (a ve větším množství), než kdybyste jed nastražili volně na zem.

Jak správně používat deratizační staničky?

  1. Vybírejte kvalitní staničky z pevného plastu, uzamykatelné klíčkem. Jsou dražší ale výrazně odolnější. Levná měkká stanička není třeba pro zvědavého psa žádný problém.
  2. Na deratizační staničku nalepte etiketu s informací, jaký druh jedu stanička obsahuje.
  3. Deratizační staničku umístěte do míst, kde se hlodavci nejčastěji pohybují, nejlépe ke stěnám nebo do rohů místnosti.
  4. Uhynulé hlodavce nikdy nesbírejte holou rukou a dodržujte hygienické zásady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení