AGRO Hořká sůl 1kg

Kód: 18457
Tip Přírodní
65 Kč 54 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.2.2023

Krystalické hořečnaté hnojivo pro rychlé dozásobení rostlin hořčíkem. Proti hnědnutí a zvýšenému opadáváním jehličí a žloutnutí listů. Podporuje tvorbu plodů. Vhodné pro všechny rostliny na zahradě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Agro Hořká sůl

Jedná se o krystalické hořečnaté hnojivo určené k hnojení zeleniny, ovocných stromů a keřů, vinné révy a okrasných jehličnanů. Hořká sůl dodává rostlinám tolik důležitý hořčík, který je základní stavební látkou listové zeleně (chlorofylu) a je pro rostliny ihned použitelný.

Nedostatek hořčíku se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů, sníženou plodností rostlin a kvalitou plodů.

Hořká sůl navíc zlepšuje využitelnost ostatních živin (dusíku, fosfotu, draslíku). Výhodou tohoto hnojiva je jeho snadná aplikace rozhozem a lze je použít i pro listové hnojení.

Návod k použití

Aplikace rozhozem: Hnojivo aplikujte rovnoměrně (ideálně pomocí rozmetadla) na povrch půdy v okolí rosltin. Důkladně zalijte, aby krystaly hnojiva nezůstaly na rostlinách a rozpustily se.
Aplikace zálivkou: Pro snažší a rovnoměrnější aplikaci je vhodné rozpustit 20 až 50 g v 10 l konvi s vodou (10l hnovivé zálivky vystačí na 10 ). Aplikace na list postřikem - 20- 30 g rozpusťte v 1 l vody a aplikujte postřikovačem na list.
Aplikaci na list provádějte v ranních nebo večerních hodinách. Za intenzivního slunečního záření hrozí u citlivých kultur nebezpečí popálení. Při akutním nedostatku hořčíku v půdě aplikujte cca 1 x za měsíc.

Doporučené dávkování:
Zelenina (v období max. přírustku hmoty), konifery (při příznacích nedostatku hořčíku), brambory (do květu - při ošetření proti plísni)- 2-3 g / 1 m²
Ovocné stromy (do tvorby plodů) - 2 g / 1 m²
Hrách, bob (před květem) - 5 g / 1 m²
Vinná réva (po odkvětu do začátku srpna) - 3-5 g / 1 m²

První pomoc při zasažení

Všeobecné pokyny: Pokud se při práci s výrobkem objeví projevy, které je nutné řešit ve spolupráci s lékařem, informujte lékaře o názvu výrobku a o jeho dodavateli nebo poskytněte lékaři označení výrobku uvedené na obalu. Důvodem nevolnosti s velkou pravděpodobností nejsou nebezpečné vlastnosti hnojiva.
Při nadýchání: Vyvést na čerstvý vzduch.
Při styku s kůží: Odložit znečištěný oděv a ochranné pomůcky. Omýt velkým množstvím vody.
Při zasažení očí: Rozevřít oční víčka a vypláchnout velkým množstvím vody. Pokud by po výplachu očí přetrvávaly intenzivní pocity a projevy jejich podráždění, doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc
Při požití: Vypláchnout ústa. Pokud by se po požití výrobku objevily příznaky vážnějšího podráždění zažívacích orgánů nebo nevolnost, je vhodné vyhledat pomoc lékaře.

Skladování přípravku

Hořkou sůl skladujte na suchých, dobře větraných místech, v původním uzavřeném obalu, mimo dosah dětí, odděleně od potravin, nápojů a krmiv.

Hořká sůl má projímavé účinky, proto je nutné ji skladovat bezpečně mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.

Vstřebává se pokožkou při kontaktu, takže při manipulaci používejte ochranné rukavice. 

Složení

MgO 16%, SO3 32,5 %,

Balení

1kg v plastovém sáčku

Upozornění související s bezpečností

Nejezte, nekuřte a nepijte při používání. Zamezte styku s kůží a očima. Používejte vhodný ochranný oděv a ochranné rukavice.

P101 Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: