Neofobie

Neofobie je chorobný strach z něčeho nového. Potkani jsou extrémně nedůvěřiví ke všem novým předmětům včetně deratizačních nástrah, které se objeví u jejich nor.

Účinná nástraha, která potlačuje neofobii potkanů, se jmenuje Protect Revolution. Do těsné blízkosti jedových granulí se nastraží speciální gel, který je pro potkany zdrojem vody. Zvyšuje ochotu potkanů ke konzumaci položené nástrahy.

Podle odborných studií a experimentů se neofobie vyvinula u potkanů, kteří žijí v blízkosti lidské populace. Potkani žijící ve volné přírodě se běžně setkávají s velmi rozmanitou potravou a změny proto nevnímají jako něco zvláštního.

Oproti tomu potkani, kteří žijí v blízkosti lidských obydlí, si zvykli, že jejich okolí je méně proměnlivé. Jejich ostražitost při každé změně je vyšší. Mazaní hlodavci se tak adaptují na lidskou snahu o jejich vyhlazení jedem.

K novým a neznámým zdrojům potravy vysílají potkani nejdříve "ochutnávače". V rámci potkaní kolonie jsou to podřízení jedinci, kterým ostatní odpírají "bezpečnou" potravu. Teprve když hladový ochutnávač přežije, ostatní se pustí do jídla také.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení