Hlístice Nemaplus - Steinernema feltiae - proti smutnicím (50mil.)

Kód: 25312
Přírodní
Značka: Biocont
1 180 Kč 975 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
6.12.2021

Pod obchodním názvem Nemaplus se prodávají parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae, určené k likvidaci smutnic. Balení obsahuje 50 milionů hlístic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

 

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae jsou speciálně určené k hubení smutnic. Smutnice jsou černé mušky, které typicky poletují kolem květináčů s pokojovými rostlinami nebo na záhoncích ve sklenících. Škodlivost smutnic spočívá v tom, že jejich larvy okusují vláskové kořínky rostlin, čímž ohrožují zejména mladé sazenice. 

Protože se smutnice vyskytují v domácnosti a ve skleníku, kde je žádoucí vyvarovat se použití chemikálií, je nasazení parazitických hlístic ideální a účinnou volbou. Hlístice v podobě maličkých červíků o velikosti do 1mm aktivně napadají larvy smutnic. Do jejich organismu se dostávají typicky přes dýchací či trávicí ústrojí. Napadené smutnice uhynou do několika dní. V uhynulém těle larvy se pak rozmnoží další hlístice a 2 až 3 týdny vznikne nová generace těchto užitečných bojovníků.

Kam Nemaplus aplikovat?

Přípravek Nemaplus aplikujte přímo do napadené zeminy, např. do květináčů s pokojovými rostlinami či na záhonek ve skleníku. Jde o čistě ekologický produkt, bioagens, tj. živé organismy, které nijak neuškodí vaší zelenině a neohrozí váš záhon chemickým zamořením.

Kdy Nemaplus používat?

Hlístice používejte při teplotách od 10° do 25° CV interiéru lze Nemaplus používat po celý rok, venku typicky na jaře a na podzim.

Postup použití hlístic

Nemaplus se rozmíchá ve vodě, např v konvi. Je důležité, aby konev byla čistě vypláchnutá, zejména pokud předtím obsahovala nějaké chemické přípravky, jako insekticidy nebo nematocidy. 5 mil. hlístic se rozpouští ve 2-5 l vody, obsah 50 mil. tedy vystačí na 20 až 50 l vody. Dobře promícháme a rozlijeme na substrát. Balení Nemaplus 50 mil. jedinců vydá na ošetření 100 m2.
Při aplikaci je vhodné respektovat doporučenou teplotu půdy. Vyšší teploty snižují účinnost působení hlístic. Aplikujte ideálně brzy zrána nebo později k večeru, kdy teploty klesají.
Hlístice je vhodné aplikovat do vlhké půdy, nikoli však mokré. Hlístice nemohou plavat.

Doba použitelnosti Nemaplusu je 6 týdnů od data výroby.

V případě silného napadení smutnicemi nebo krtonožkami ošetření opakujte cca po 2 týdnech.

Jak Nemaplus skladovat

Nemaplus je možné krátkodobě skladovat v uzavřených originálních obalech na suchém a chladném místě při teplotách od 4 do 12 °C. Doba použitelnosti je 6 týdnů od data výroby, pak hlístice expirují (zahynou). Doporučuje se aplikovat co nejdříve po zakoupení.
 
Více informací o použití Nemaplus naleznete v příbalovém letáku, který je ke stažení a případnému vytištění ve formátu PDF.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: