Nemaplus Antfree: parazitické hlístice proti mravencům (50 mil.)

Kód: 25633
Přírodní
Značka: Biocont
1 280 Kč 1 058 Kč bez DPH
vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Parazitické hlístice proti mravencům. Ekologicky likvidují celá mravenčí hnízda. Ochrání 50m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

 

Hlístice Nemaplus Antfree slouží k redukci výskytu mravenců na zahradě, ve sklenících i v květináčích. Jedná se o přirozeného nepřítele mravenců, který napadá dělníky i královny. Mravenci nezakládají mraveniště v půdě ošetřené parazitickými hlísticemi, respektive opustí hnízdo v řádu několika málo dní po přímé aplikaci do mraveniště.

Účinná složka: Hlístice Steinernema feltiae 18%

Aplikace

Nemaplus® Antfree se aplikuje při minimální teplotě půdy 8°C. Vhodná je aplikace podvečer nebo brzy ráno, ideálně i za mírného deště. Při vyšších teplotách a přímém slunečním svitu klesá účinnost nematod.

Půda by měla být při aplikaci a ještě dva týdny po aplikaci vlhká. Jedna aplikace Nemaplus® antfree chrání ošetřovanou plochu na zhruba 6 týdnů. Pro trvalejší účinek aplikujte Nemaplus Antfree každých 6 týdnů.

Omezení aktivity mravenců lze pozorovat do 3 dnů po aplikaci. Nemaplus Antfree aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.

Příprava aplikační kapaliny

Postřik

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s otvorem trysky min. 0,8mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do 5 l nádoby s vodou při průběžném míchání přidejte balení 50 mil parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do nádoby postřikovače a doplňte na plný objem - 50 l naředěné suspenze postačí na 50 m2 ošetřované plochy. Postřik provádějte za průběžného míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

Zálivka

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na ošetření insekticidem či nematocidem. Do menší nádoby s 0,5 l vody při průběžném míchání přidejte patřičné balení 5 mil. parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do konve a doplňte
na konečný objem 5 l. Takto naředěné suspenze postačí na 5 m
2 ošetřované plochy.

Skladování

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: