BIOPON Zahradnické vápno 1 kg

Kód: 19358
72 Kč 60 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.7.2022
Univerzální zahradnické vápno určené k bělení a ošetření stromů. Nátěrem bílé barvy chrání okrasné a ovocné stromy před poškozením sluncem a zároveň snižuje kyselost půdy, jejíž pH je příliš nízké. Ošetření stromů vápnem je nejjednodušší a zároveň levnou metodou ochrany stromů proti mrazu a slunci, zabraňuje tím tvoření hlubokých trhlin na kůře, které se stávají pak živnou půdou pro dřevokazné houby i pro dřevokazný hmyz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Jedná se univerzální zahradnické vápno určené pro ošetřování kmenů stromů. Tato metoda ochrany je mezi zahradníky a sadaři oblíbená již po mnoho generací nejen pro její vysokou účinnost, ale i snadné a levné použití. Vápnění stromů a keřů v zimním a jarním období chrání před zmrznutím a vytvářením hlubokých prasklin, které se pak stávají živnou půdou pro dřevokazné houby i pro dřevokazný hmyz.

Vápnem ošetřené kmeny stromů a keřů odráží sluneční světlo a chrání je tak před přehříváním. Přehřívání způsobuje, že probouzí ze spánku buňky dělivého pletiva na rozhraní kůry a dřeva, a když pak teplota opět prudce klesne, buňky to nenávratně zničí, pletivo v kůře se poškodí a postupně se objeví drobné tzv. sluneční trhlinky.

Vápno vytváří ochrannou vrstvu na porvchu kůry, která ji chrání po celou zimu a jaro. Taková ochrana je vhodná pro dřeviny s tenkou kůrou a všechny mladé stromky v zimě i v létě po dobu nejméně pěti let. Použití vápna sehrává také velkou úlohu v odkyselení půdy - umožňuje udržovat optimální pH v půdě, současně zlepšuje konzistenci půdy a zvyšuje účinnost ostatních hnojiv.

Návod k použití

Bělení stromů: používejte od listopadu do konce března. Bělte při teplotě nad 0°C a v dny, kdy neprší. Pokud se vápno smyje deštěm, natřete znovu. Doporučujeme bělit všechny ovocné stromy a popínavé keře (angrešt, rybíz). Pro příprava vápenného roztoku vezměte vědro a naplňte ho požadovaným množstvím vody. Pomalu a za stálého míchání přilévejte vápno, dokud nedojde k vytvoření jednolité pasty a naneste na kmeny stromů a silné výhony keřů.

Vápnění půdy: Používejte na konci podzimu nebo na začátku jara minimálně 3-4 týdny před plánovaným setím nebo sázením a před použitím jiného organického hnojiva. Na mokrou půdu nasypte prřibližně 0,5 - 1 kg vápna na 10 m2 pri bezvětří. Vápno je možné aplikovat také na půdu, kde rostou rostliny, za předpokladu, že půdu zalejete dostatečným množstvím vody tak, aby došlo k odstranění bílého poprašku z rostlin. Jedno ošetření za sezonu je dostatečné. Nenanášejte vápno na kyselomilné rostliny.

První pomoc při zasažení

Při nadýchání: V případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.
Při styku s kůží: Kůži omyjte mýdlovou vodou. V případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.
Při zasažení očí: Vypláchněte oči vodou. V případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.
Při požití: V případě požití nebo v případě potřeby vyhledejte lékařskou péči.

Skladování přípravku

Uchovávejte v původním, těsně uzavřeném balení na chladném a suchém místě mimo potravin.

Složení

uhličitan vápenatý 100%

Doba použitelnosti

5 let od data výroby

Balení

1 kg vápna (bílý prášek) v kartonové krabici

Upozornění související s bezpečností

Zabraňte kontaktu produktu s pokožkou, očima a oděvem. Používejte osobní ochranné pomůcky. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.pasti.cz

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
LK Avatar autora Vápno 7.11.2021 15:31
Zajímalo by mě, kolik vody na jednu krabici. Jaké je požadované množství vody. Děkuji, LK
Odpovědět
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 25.4.2021
+ Výborné

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení