Likvidátor travní plsti Agro FLORIA 7,5 kg

Představení trávníkového hnojiva nahrazujícího vertikutaci trávníku. FLORIA Likvidátor travní plsti je speciální trávníkové hnojivo s obsahem všech základních živin. Hnojivo je vyrobené z přírodních surovin a působící 2 měsíce. Obsahuje bakterie které v půdě urychlují rozklad travní plsti a nahrazují tak vertikutaci.
Mykorhizní houby zvětšují plochu kořenů, což rostlinám umožňuje lepší příjem živin a vody, trávník se stává silnější a odolnější.

Likvidátor travní plsti je speciálně vyvinuté trávníkové hnojivo s obsahem všech základních živin (dusík, fosfor, draslík) vyrobené z čistě přírodních surovin.
Hnojivo je obohacené bakteriemi žijícími v půdě, které urychlují rozkladný proces travní plsti. Mykorhizní houby obsažené v hnojivu jsou pro trávník přirozeným pomocníkem - zvětšují plochu kořenů, což rostlinám umožňuje lepší příjem vody a živin. Trávník se díky nim stává silnější a odolnější.

Působení živin: Živiny obsažené v hnojivu jsou pomocí mikroorganismů průběžně převáděny na formu dobře přijímanou rostlinami. Výchozí látky se působením mikroorganismů pomalu rozkládají, tím je dosažen přirozený dlouhodobý účinek po dobu 2 měsíců.

Jak Floria likvidátor travní plsti používat: S likvidací travní plsti je vhodné začít na jaře, kdy je jí v trávníku přebytek. Ideální je použít alespoň 2 x za rok na jaře a na podzim v dávce 0,5 kg na 10 m2. Aplikaci hnojiva provádějte za sucha. Na menší plochy rozhozem z ruky a na větší plochy pomocí posypového vozíku, zajistíte si rovnoměrnější aplikaci. Nezapomínejte na zavlažování!

Tip:  Tráva, která zůstane po posečení ležet, trávník dusí, v trávníku zatlívá a utlačuje jeho přirozené odnožování. Likvidátor travní plsti obsahuje mikroorganismy, které zbytky trav rozkládají (krmivo pro půdní mikroorganismy) a přeměňují je na cenný humus.
Likvidátor travní plsti použijte všude tam, kde plochu sečete mulčovacími a robotickými sekačkami nebo i tam, kde nechcete provádět pravidelnou vertikutaci.

Chemické složení:
70% organické látky v sušině
9% celkový a organicky vázaný dusík jako N
3% celkový fosfor jako P2O5
5% celkový a ve vodě rozpustný draslík jako K2O
0,01% železo Fe