Makety dravců

7 položek celkem
Realistická maketa dravce: jestřáb v životní velikosti
388 Kč

Realistický zahradní plašič ptáků a hlodavců v podobě dravce v životní velikosti. Odežene ptáky i hlodavce a poslouží i jako dekorační prvek.

16602
Maketa havrana - proti holubům a špačkům
272 Kč

Plastová maketa havrana k ochraně úrody jahod, třešní a hroznů před nálety špačků a kosů. Vhodná i na balkon jako ochranu proti holubům.

16077
Maketa dravce: havran na solární napájení
750 Kč

Plastová maketa dravce v podobě havrana na plašení ptáků a škůdců na zahradě. Pro zvýšení efektu vydává realistický křik. Na solární napájení.

34655
Maketa létajícího havrana
432 Kč

Plastová maketa létajícího havrana určená k plašení holubů, špačků, kosů a jiných ptáků.

16276
Maketa dravce: sova se svítícíma očima a otáčecí hlavou
1 450 Kč

Solární zahradní plašič ptáků a hlodavců v podobě sovy v životní velikosti. Vydává realistické zvuky a otáčí hlavou. Čidlo pohybu detekuje pohyb v úhlu 360°.

34610
Maketa sovy 41cm
750 Kč

Solární zahradní plašič ptáků. Maketa dravce v životní velikosti má svítící oči a vydává realistický zvuk. Čidlo detekuje pohyb v úhlu 360°.

34611
Maketa dravce: sova
358 Kč

Zahradní plašič ptáků ve tvaru sovy v životní velikosti. Reflexní oči odrážející i slabé světlo. Slouží jako ochrana i jako dekorace.

34555

Makety dravců představují jednoduchou a chytrou ochranu proti náletům ptáků na záhony a ovocné stromy. Makety je vhodné pravidelně přemisťovat, aby se ptáci neadaptovali na jejich polohu a nepřestali se jich bát.

Pokročilejší makety dravců věrně simulují zvuky, případně pohybují hlavou nebo mají svítící oči. Všechny tyto prvky zvyšují pravděpodobnost, že ptáci budou maketu považovat za věrnou hrozbu a neodváží se do její blízkosti.

Radíme s maketami

 

Proč někdy maketa dravce nefunguje?

Někdy se stává, že zákazník si pořídí maketu dravce, instaluje ji, a po čase je zklamaný. Maketa nefunguje a ptáci se vesele pohybují okolo makety a škodí dál. Je to proto, že na nepohybující se maketu si ptáci po čase zvyknou a poznají, že nejde o reálnou hrozbu.

Maketa dravce se skvěle hodí ke krátkodobé ochraně v období dozrávání plodin, jako jsou například jahody nebo třešně. Pokud atrapu umístíte na strom nebo k jahodníkům těsně před tím, než plody začnou zrát, bude pro to ptáky něco nového, před čím se budou mít na pozoru, a k vaší úrodě se neodváží. Hned po sezóně maketu odstraňte, aby si na ni ptáci nezvykli.

Pokud má maketa sloužit k celoroční ochraně před ptáky, je nutné ji čas od času přemístit. Vhodné je také na maketě občas přeleštit oči, aby byly lesklé a co nejvěrnější. V naší nabídce naleznete i makety sov se svítícíma očima a realistickými zvukovými efekty. 

Pokud atrapu přemísťovat nechcete nebo nemůžete, zvolte závěsnou atrapu letícího havrana. Ta má tu výhodu, že se ve větru sama pohybuje, a ptáci letícího dravce vnímají jako vyšší hrozbu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení