Jak se zbavit slimáků bez chemie

Likvidace slimáků a plzáků v zahradách je možná i bez použití chemie. S pomocí parazitických hlístic se slimáků zbavíte snadno, rychle a účinně.

Jak se zbavit slimáků

Znají je snad všichni zahrádkáři: slimáci. Slizcí, neoblíbení škůdci všeho, co nám na zahrádce roste, nebo spadne ze stromu. V sortimentu našeho internetového obchodu se soustředíme na výrobky, které nám pomáhají zbavit se škůdců. Máme tedy i prostředky na hubení slimáků.
 
Jako velmi účinný prostředek na hubení slimáků se jeví Slug Killer – Nemaslug. Jedná se o biologický přípravek s živými makroorganismy, který slouží k ochraně rostlin napadených slimáky a plzáky. Tento prostředek se dá použít v orné půdě, zelenině, okrasných rostlinách a zahradách, ve sklenících i na otevřených plochách.

Pod pojmem živé makroorganismy si představte skutečné parazitické hlístice, které napadají slimáky v půdě a pronikají do jejich těla. Napadený slimák přestane do tří až pěti dnů žrát a v době od jednoho týdne do tří týdnů dnů po aplikaci hyne. Po určité době vývoje nová generace hlístic opustí hostitele a vyhledává dalšího.

Hlístice působí dlouhodobě, a to po dobu zhruba šesti týdnů. K úhynu dochází většinou pod zemí, takže se nemusíte obávat, že by jste měli plnou zahradu mrtvých slimáků. Slug Killer – Nemaslug zlikviduje všechny běžné druhy malých až středních slimáků a plzáků. V případě použití přípravku na plzáka španělského a větší druhy plzáků a slimáků hlístice účinkují pouze na malé a mladé plzáky a slimáky. Na vyvinuté dospělé jedince účinkují málo nebo vůbec.
 
Na likvidaci dospělých jedinců, nebo pro okamžitou likvidaci všech běžných druhů malých, středních i velkých slimáků a plzáků včetně plzáka španělského, plzáka zahradního, slimáka největšího, slimáčka polního je vhodný přípravek Ferramol. Tento prostředek dodáváme ve formě granulí, je odolný proti vodě a zároveň je šetrný k přírodě. Účinnou látkou je totiž sloučenina železa a fosforu, která se vyskytuje i ve volné přírodě. Návnadu aplikujte rozsypáním malého množství granulí do půdy, kde máte zeleninu, jahody, nebo okrasné rostliny ve volné půdě i pod sklem. Nemusíte se bát, že se vám po náhodném požití domácí zvířata otráví, přípravek jim totiž neškodí.
 
Ferramol však není jediným přípravkem proti slimákům. Využít můžete například osvědčené pasti na slimáky, nebo různé postřiky. Pokud si nebudete jistí, který přípravek použít a jak jej aplikovat, obraťte se na nás a my vám s vhodným výběrem poradíme.