Jak nasměrovat krtky z vlastní zahrádky na přilehlé pole

Jak vyhnat krtky ze zahrady s pomocí různých druhů plašičů a odpuzovačů.

Léto je v plném proudu, na zahrádkách sklízíme další plody naší jarní námahy a stále se nám nedaří boj se škůdci. Možná nemáme ten pravý prostředek, nebo jej nepoužíváme správně. Připravil jsem pro všechny nespokojené zahrádkáře i prosté chalupáře, kteří sice nesázejí, ani nesklízejí, přesto se na jejich pozemcích, travičkách u ohniště objevují škůdci, hlodavci a jiná havěť.
 
Krtčí krtince jsou jedním z důsledků pohybu neviditelných hlodavců, zahrabete jich jeden den pár, a už se vám druhý den objeví hromádky na dalších místech. Boj s krtky je nekonečný. Naše děti, naši vnuci i my sami máme ještě na paměti oblíbenou postavičku Krtečka a jeho kamarádů. Naše svědomí nám proto nedá, abychom takového roztomilého tvorečka, který škodí vlastně především nevzhlednými krtincemi, zahubili doslova. Stačilo by jej jen odehnat, ideálně nasměrovat do přilehlých polí. Nebudeme přece škodolibí a nenavedeme jej k sousedovi přes plot.
 
Ne že bychom v našem sortimentu  nabízeli podzemní směrovky s fluorescenčními nápisy pole s kukuřicí, pole se slunečnicemi, pšeničné pole, řepka olejka či solární panely. Čím mohu posloužit nespokojeným zahrádkářům, chatařům, chalupářům a dalším zemědělcům, jsou odpuzovače krtků. Práškové přípravky krtky spolehlivě vyženou, ale jejich nevýhoda je ta, že vyženou i další zvěř jako kočky a psy. Nedají se proto používat tam, kde se chovají domácí mazlíčci, ale například na dětských hřištích. V sortimentu našeho e-shopu nalezenete více druhů solárních plašičů krtků, které pracují na bázi vysílaných vibrací do země. Další možností, jak se zbavit krtků, je odpuzovač vysílající ultrazvukové a elektromagnetické signály, jež se šíří systémem chodeb a působí na nervovou soustavu krtků a dalších škůdců.