Jaro klepe na dveře

 
Jaro už nám klepe na dveře a my se pomalu chystáme na první zrytí a osázení záhonků. Radostné rýpání se v zemině nám kazí zahradní „oblíbenci“ - krtci a jiní škůdci. Co s nimi? S každoročním hubením krtků vám můžeme snadno pomoci. Nabízíme několik účinných nástrojů, jak nezvané škůdce vypudit z našich zahrádek, případně polí. Z vlastní zkušenosti doporučuji jako nejúčinnější zbraň proti krtkům past na krtka pozinkovanou nebo gel na hubení krtků. 
 
Abychom byli v boji s krtkem úspěšní, musíme při používání pastí a jedů dodržovat některá pravidla. Krtek má velmi citlivý čich, proto s pastmi manipulujeme pouze v rukavicích, aby z nich necítil lidský pach. Před použitím je dobré nechat past venku na vzduchu několik dní vyčichnout, popřípadě ji vyválet v hnoji, který krtka přitahuje. Past pravidelně kontrolujeme. Jedy ve formě gelů můžeme aplikovat jak do vodorovných chodeb, tak do svislých chodeb v krtincích.
 
Je třeba vědět, že krtka se lze zbavit tak, že ho chytíme, zabijeme, nebo vyženeme. Krtka chytíme použitím například trubkové pasti. Zabít krtka můžeme za použití gelu, dýmovnice, elektrického proudu, anebo vlastnoručně – například za pomoci golfové hole. Vyberte si sami z naší nabídky, která z variant vám přijde nejschůdnější. Je třeba vědět, že krtek obecný je sice zákonem chráněný, není však chráněný ve smyslu zvláštní ochrany.  A pokud se jedná o hubení škůdců, tato ochrana se na něj nevztahuje, lze ho likvidovat jako škůdce, a jeho zabití není žádný přestupek. Teprve jeho plošné hubení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence je zakázané. Takže na svých zahradách, kde vám krtek škodí, jej můžete beze strachu likvidovat.
 
Pokud vás trápí i jiní škůdci, můžeme vám nabídnout prostředky na šváby, mravence, rusy, myši, prodáváme i ochrany proti ptákům, odpuzovače zvěře a další použitelnou zahradní techniku.