Elektrické pasti na myši a potkany

Přemnožily se na vaší chalupě myši? Nemusíte hned volat deratizéra. Přestože myši lidské chaty a chalupy milují a rády se do nich vracejí, zbavit se jich zvládnete i sami.

Myši to do lidských příbytků neodolatelně táhne. Láká je teplo i uskladněné zásoby potravin, a pokud se jim zalíbí u vás na chalupě, máte zaděláno na problém. Právě na chalupě, kde obvykle netrávíte každý den, totiž myši mají dost času se zabydlet a rozmnožit.

Jak vyhnat myši z chalupy?

Stejně jako u všeho, ani v případě nevítané návštěvy hlodavců byste neměli zanedbávat prevenci.

1. Ucpěte přístupové cesty

Myši jsou malé a pružné, a stačí tak jediná skulinka o velikosti mince, aby se na chalupu dostaly. Přesto jim můžete cestu dovnitř co nejvíc ztížit: najděte a ucpěte všechny škvíry (například betonem nebo speciálním těsnícím tmelem proti hlodavcům), kanály opatřete mřížemi s malými oky, kterými se neprotáhnou, a dveře i okna opatřete dobře těsnící izolací.

2. Dobře uschovejte potraviny

Hlodavce do vaší chalupy láká nejen teplo, ale i uskladněné zásoby potravin, nebo třeba jejich zbytky (velkým lákadlem pro myši může být i kompost, na který vyhazujete zbytky potravin). Pokud je to možné, potraviny ve sklepech a spížích dobře zabezpečte, ideálně v lednici nebo nepřístupné nádobě. Myslete přitom na to, že například papírovou krabicí nebo pytlíkem se myš zvládne prokousat.

3. Rozmístěte pasti na myši

Vybírat můžete mezi klasickými, nebo elektronickými. Právě elektronická pasti na myši jsou pro hubení myší na chalupě nejvhodnější. Zatímco klasické pasti musíte pravidelně kontrolovat a vyměňovat (jedna klasická past totiž polapí pouze jedinou myš), elektronická past dokáže zlikvidovat až 10 myší na jedno nastražení. Díky elektronickým pastem proto nehrozí přemnožení myší ani ve chvíli, kdy na chalupě zrovna nejste.

Jak fungují elektronické pasti na myši?

Elektronické pasti fungují na baterky, na jedno nabití zvládnou usmrtit až několik desítek hlodavců. Součástí pasti je i zásobník na zahubené myši, vy sami tak s hlodavci vůbec nepřijdete do styku.

Na rozdíl od klasických mechanických pastí ty elektronické zahubí myš rychle a bezbolestně. Po dobití baterek a vyprázdnění zásobníku na mrtvé myši je navíc možné past okamžitě použít znovu.