Blíží se období boje se slimáky

Nekonečný boj se slimáky na zahradě můžete letos zvládat lépe

Jsou malí, nenápadní, pohybují se pomalu, ale nadělají velkou spoušť. Určitě to znáte, staráte se o své sazeničky, ale než stihnou pořádně vyrůst, sklidí úrodu někdo za vás – slimáci. Ty na své zahradě asi nikdo nevidí rád. V následujícím článku vám poradíme několik způsobů jak se slimáků účinně zbavit.

Existuje několik možností jak se slimáků zbavit

Sběr slimáků

Buď můžete slimáky posbírat což je nepříjemná práce, kterou je navíc třeba opakovat každý den. Tedy spíš každou noc, protože v noci nasbíráte slimáků nejvíc. Někteří otrlejší zahrádkáři se na slimáky vydávají dokonce s nožem nebo lopatkou v ruce A místo sběru je přepůlí a nechají na zahradě. Což není dobré z toho důvodu, že slimáci jsou kanibalové a mrtvá těla poslouží jako potrava ostatním. Navíc představa že se bosky procházím po trávě a šlapu po slizkých půlkách slimáků není taky moc příjemná.

Pasti na slimáky

Pohodlnější způsob odchytu slimáků jsou speciální pasti na slimáky, které obsahují návnadu, která slimáky přiláká dovnitř a tam se utopí. Stačí jen pasti rozmístit v zahradě do blízkosti záhonků, a návnada už pracuje za nás.

Past na slimáky

Granule proti slimákům

Speciální granule na hubení slimáků stačí jednou za čas rovnoměrně rozsypat do záhonku se zeleninou a dál se o slimáky nemusíme starat. Jen je třeba granule po sežrání průběžně doplňovat. Je dobré zvolit granule, které jsou šetrné k přírodě a hubí jen slimáky. Granule proti slimákům Ferramol jsou vyrobeny z přírodních látek, takže nenaruší kvalitu půdy v záhonku, ani neotráví užitečná zvířata jako například ježky, nebo domácí mazlíčky. Navíc odolávají dešti, takže v záhonu vydrží opravdu dlouho.

Ferramol granule proti slimákům

Hlístice proti slimákům

Další zajímavou a zcela přírodní metodou hubení slimáků je využití parazitických hlístic proti slimákům Phasmarhabditis hermaphrodita. Jsou to takoví malí červíci velikosti do 1mm, které si přímo pro hubení slimáků můžete koupit. Hlístice slimáky napadají a likvidují je. Jiná zvířata, lidi ani rostliny nijak neohrožují. Je to tedy zcela bezpečný postup likvidace slimáků. Hlístice zahradu chrání proti slimákům dlouhodobě.

Nemaslug parazitické hlístice proti slimákům